Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

7 věcí, které by nám usnadnily sexuální život, kdyby nám je někdo řekl

 • 13. dubna 2024 | 06:00

  Ačkoliv je sex běžnou součástí našeho života, jakmile o něm máme s někým mluvit, cítíme se poněkud nemístně. Jasně, s některou z kamarádek si o něm občas popovídáme. Ale většinou zůstaneme u povrchu a rozhodně nezacházíme do detailů. A tak si v podstatě na všechno musíme přijít samy a všelijaké techniky se učíme metodou pokus-omyl. Některé poznatky by nám přitom vše usnadnily, kdybychom je bývaly znaly dříve.

 • Sex není vždycky sexy

  Autor: shutterstock

  Sex je živočišný, mnohdy upocený a dochází při něm k vylučování všemožných tekutin. Takže pokud očekáváte, že všechno bude jako z cukrkandlu, budete hodně zklamané. Stejně tak může být sex trochu agresivní, smutný, nebo dokonce trapný. Není vše jako z romantických filmů nebo z filmů pro dospělé. Pokud se vám stane, že se udělá moc rychle, nebo naopak není schopen udržet erekci, pravděpodobně nejste na vině vy, ale stres, alkohol nebo zkrátka přílišné vzrušení.

 • Někdy vás sex rozbrečí

  Autor: shutterstock

  Sex je plný emocí, a pokud jste zrovna v takovém hormonálním rozpoložení, které vás nutí plakat i u reklam, snadno se vám stane, že se při milování rozbrečíte. Nepodceňujte ani stres a nemyslete si, že se ho automaticky zbavíte při sexu. Není za co se stydět, nejste blázen, to se prostě stává každému.

 • Sex jako trápení

  Autor: shutterstock

  Některé sexuální zážitky mohou být bohužel tak nepříjemné, že zanechávají jizvy i na duši. Může jít například o neurvalost vašeho partnera nebo nějaký pořádný trapas. Mnohdy vás takový příšerný zážitek odrazuje od toho, abyste se ještě někdy znovu pustila do sexu. Ovšem vězte, že nejlepším lékem na špatný sex je dobrý sex. Ovšem ideálně s jiným partnerem než s tím, který vás tolik tlačil do švédské trojky, polykání spermatu nebo análního sexu, aniž vy byste o to až tak stála.

 • Nahota nedělá muže křehčím ani vnímavějším

  Autor: shutterstock

  Pokud před vámi stojí muž tak, jak ho pán bůh stvořil, neznamená to, že se z něj najednou stane křehký anděl. Už si přece nemá cenu na nic hrát, a může naopak odhalit své pravé já. Pokud se normálně chová jako hulvát, nebude z něj zřejmě pozorný milenec, někdy se děje pravý opak a z milého a pozorného muže se v posteli stává zvíře. Vášnivý sex je super, ale pokud se vám něco nelíbí, ozvěte se. Ne znamená ne, i když na sobě nemáte ani kousek oblečení, a postelové dovádění se musí líbit vám oběma!

 • Nedělejte velké pauzy

  Autor: iStock

  Někdy je možná dobrý nápad si od sexu trochu odpočinout. Třeba když se oklepáváte z rozchodu po dlouhém vztahu a potřebujete si věci urovnat v hlavě. Nedělejte však pauzu až moc dlouhou. Protože by se také mohlo stát, že vás začne sex děsit nebo že budete mít dojem, že jste už zapomněla, jaké to je se milovat. Nabudete přesvědčení, že už to neumíte, a intimita s novým mužem pro vás bude představovat problém.

 • Nezávazný sex? Může se to stát

  Sexy tanec
  Autor: shutterstock

  Je možné mít skvělý sex s někým, koho máte upřímně ráda, ačkoli víte, že v běžném životě je absolutně nepoužitelný, a rozhodně byste s ním nechtěla chodit. Prostě se to může stát a nic víc to neznamená, stejně jako milování s někým, koho jste poznala zrovna ten večer. Proč byste se měla cítit špatně, když jste právě prožila božský orgasmus?

 • První milenec navždy důležitý? Ani ne

  Autor: Shutterstock.com

  Pokud si myslíte, že muž, se kterým jste přišla o své panenství, bude vždycky ve vašem životě důležitý, raději to přehodnoťte. Samozřejmě je to individuální, ale berte to spíše jako první ze svých sexuálních zkušeností. Ostatně vzpomeňte si, jak vás bavil sex v čerstvých dvaceti a jak to máte teď. S věkem je to lepší, nemyslíte?

  Býváte ze sexu občas nervózní? A jak to mají muži? Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Gábi se nebojí zeptat: Jsou muži při sexu nervózní? • VIDEO: Adam Balažovič