Anální sex: Překvapivá fakta, která jste o něm asi nevěděla | Pro ženy | Blesk.cz

Anální sex: Překvapivá fakta, která jste o něm asi nevěděla

 • 13. února 2018 | 06:00

  Anální sex není ještě stále běžnou praktikou, o které se lidé otevřeně baví. Pořád je někde považován za tabu. V newyorském muzeu sexu momentálně probíhá výstava, která zachycuje historii právě této oblíbené i zatracované sexuální libůstky. Vsadíme se, že těchto pár detailů jste možná nevěděla ani vy sama.

 • Anální sex byl praktikován kulturami před tisíci lety


  Starověké kultury braly anální sex jako běžnou praktiku mezi mužem a ženou. Viděly v něm dokonce i jisté zdravotní výhody. Jejich keramika, například z oblasti Peru, zobrazovala anální sex dokonce mnohem častěji než sex vaginální. Historikové tvrdí, že tehdejší lidé používali anální sex jako formu antikoncepce.

 • Staří Řekové a Římané také milovali zadečky


  Anální sex se otevřeně provozoval ve starém Řecku a Římě, a to především mezi mužem a mladým hochem jako forma výuky. Takové vztahy byly speciálně v armádě, kde byla bisexualita považována za normu. Anální sex byl také provozován dvojicemi během svatební noci jako forma antikoncepce, ale v páru opačného pohlaví oslavován nebyl a byl považován za tabu. Společensky přípustný tak byl anální sex jedině mezi mužem a druhým mužem, většinou otrokem.

 • Už staří Řekové věděli, že lubrikace je důležitá


  Každý, kdo vyzkoušel anální sex, ví, že použití lubrikantu je velice důležité. Evidence z roku 350 před Kristem ukazuje, že to věděli i naši předkové, a jako lubrikační gel tedy používali olivový olej. Přestože to byl jistě dobrý nápad v té době, vy byste neměli v dnešní době používat nic na olejové bázi, nerozumí si to totiž s latexovými kondomy. Raději zůstaňte u silikonových lubrikantů.

  Podívejte se na video, kde odbornice radí, jak si pořídit anální hračku:

  Expertka radí, jak si vybrat anální pomůcky • VIDEO: Adam Balažovič

 • Zvířata také milují anální sex


  Vědci zjistili, že žirafy, delfíni, kosatky, velryby nebo i šimpanzi bonobo mají oblibu nejen v análním potěšení, ale také občas provozují pouze samčí nebo samičí orgie. Zvíře, které anální sex určitě neprovozuje, je jistý druh štíra, který v nebezpečí odpojí od svého těla nejen ocas, ale také zadek. Bohužel jim tyto části už nikdy nedorostou, a bezocasí štíři tak žijí ještě maximálně osm měsíců.

  Podívejte se na video o zkušenostech ze swingers párty:

  Jak to probíhá na swingers party? Pornoherečka se podělila o své zkušenosti • VIDEO: BPŽ

 • Bible vysloveně nezakazuje anální sex


  Sodomie je náboženský termín, pochází z Bible a znamenal nepřirozené a neakceptovatelné sexuální chování. Sodoma a Gomora byly zničeny božím hněvem kvůli své zkaženosti, a interpretovány tedy byly dál v dějinách jako metafora pro neřest a homosexualitu. V Bibli sice není specificky zmíněn anální sex, ale vzhledem k vysvětlení pojmu sodomie můžeme s jistotou říct, že z něj náboženská obec nadšená není.

 • Anální sex je nelegální ve dvanácti státech USA

  Zákony zakazující sodomii, tedy mimo jiné vztahy stejného pohlaví, zrušil Nejvyšší soud roku 2003 ve čtrnácti státech USA, kde do té doby stále trvaly. Dodnes má ale dvanáct z nich stále sodomii v zákoníku i přes nařízení Nejvyššího soudu. Illinois bylo prvním státem, který tyto zákony zrušil, a to v roce 1961. Anální sex tu tedy již není nelegální.

  Co Češi nejvíce kupují na Valentýna? Čtěte ZDE >>>

Diskuse ke článku
.