Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Potvrzeno! Muži si sex s novým druhem kondomu užívají více! Překvapí vás, proč ho tolik milují

 • 29. ledna 2022 | 06:00

  Vždycky jsem měla dojem, že používání kondomů je v Čechách mnohem zaostalejší než v jiných zemích. V Americe rozhodně muži nesázejí na ženy v tomto ohledu, a tak muže nemusíte přemlouvat, aby ho použil. Sex na jednu noc si tam užívají rádi, ale dbají mnohem víc na své zdraví.

  Ovšem nyní se na trhu objevil nováček v tomto segmentu, který možná dokonce přesvědčí i nás Čechy, abychom tento produkt chránící naše sexuální zdraví vzali na milost. A už je tu i studie, která potvrdila jeho kvality.

 • Nový kondom překvapil

  Studie publikovaná v posledním vydání Journal of Sex Research porovnává hodnocení uživatelů standardních kondomů s těmi, kteří testovali nový typ kondomu CSD500. Ten obsahuje speciální látku určenou ke zvýšení pevnosti, velikosti a délky trvání erekce. Výsledky ukazují nadšení mužů z používání kondomu, což pomůže snížit míru potratů i sexuálně přenosných infekcí.

  Výzkumníci z The Ohio State University vysvětlují v článku ke studii, že muži i ženy v testovací skupině s novými kondomy uváděli větší požitek ze sexu. Muži hodnotili kladně také snadnější nasazování kondomu a přirozenější pocit při souloži.

  Video se připravuje ...
  Trochu erotická, trochu vtipná. Óda na vagínu letí světem • VIDEO: Libresse Sverige

 • Nový vs. běžný typ

  Téměř 16 % mužů dokonce uvedlo, že sex je s novým typem kondomu mnohem lepší než sex bez kondomu. Pro porovnání téměř stejný podíl mužů (17 %) uvádí běžný kondom jako nejčastější překážku k dosažení orgasmu, jak zjistil průzkum e-shopu pro zdravou sexualitu Yoo.cz analyzující odpovědi 905 mužů. Je to dokonce překážka uváděná častěji než nízká sebejistota spojená s vlastním vzhledem (10 %).

  Video se připravuje ...
  Nejsi v tom sama: Se sexexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu • VIDEO: Videohub

 • Prevence šíření infekcí

  Výsledky studie tedy naznačují, že nový kondom by mohl být mocným nástrojem jak v prevenci šíření infekcí, tak v prevenci nechtěných těhotenství,“ uvedla hlavní autorka studie Maria Gallo z Ohio State University College of Public Health. Pro volný prodej byl již schválen ve více než dvou desítkách evropských zemí – prodává se například v Nizozemsku a Belgii.

  Studie zjišťovala po dobu 6 měsíců zpětnou vazbu ohledně spokojenosti s používáním kondomu od 500 párů v heterosexuálních monogamních vztazích v Thanh Hoa ve Vietnamu. Tedy v místě, kde je používání kondomů obzvláště důležité vzhledem k nízké popularitě hormonální antikoncepce a vysoké míře potratů.

Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...