Pondělí 21. června 2021
Svátek slaví Alois, zítra Pavla
Oblačno, bouřka 31°C

Lepší sex pro ženy! Osvojte si nové pojmy v sexu. Co je to rocking, angling, pairing a shallowing?

 • 3. června 2021 | 06:00

  Tak zní názvy čtyř metod, které v průměru osmdesáti procentům žen spolehlivě pomáhají k lepšímu a intenzivnějšímu sexu. Na základě průzkumu mezi čtyřmi tisícovkami žen je definovala a pojmenovala nedávná studie amerických odborníků.

  Rad, jak si mohou ženy užít lepší sex, existuje celá řada. Nejnovější studie provedená výzkumníky z americké Indiana University School of Medicine ve spolupráci s webovým rádcem zaměřeným na sexuální prožitky žen OMGYES však nyní přinesla čtyři metody, které vycházejí přímo z reálných zkušeností žen. „Ačkoliv pro leckoho nemusí být tyto postupy nové, v dané studii se vůbec poprvé dočkaly vlastních názvů. Díky tomu se mohou snáze dostat do širokého povědomí a pomohou ženám při komunikaci toho, co by v sexu rády a co jim dělá dobře,“ komentuje výsledky studie Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz. Výzkumu se zúčastnilo více než 4000 žen ve věku od 18 do 93 let.

 • Rocking

  Rocking neboli „houpání“ zlepšuje prožitek ze sexu podle více než tří čtvrtin respondentek výzkumu. Spočívá v nepřetržitém houpavém pohybu celého penisu v pochvě místo toho, aby partner svůj úd pouze střídavě povytahoval a zasouval.

  Nejsi v tom sama: Se sexexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu • VIDEO: Martin Mol

   

 • Angling

  Při anglingu – od anglického slova angle ("úhel") – žena při penetraci pravidelně zvedá, pokládá či natáčí svou pánev tak, aby ji penis či například vibrátor v pochvě dráždil přesně tam, kde sama chce. „Tato metoda podle průzkumu výtečně funguje pro více než 87 procent žen,“ upřesnil výsledky průzkumu Adam Durčák.

  Pornoherečka radí: Jak prožívat intenzivnější orgasmy • VIDEO: BPŽ

 • Pairing

  Lepší prožitek z milostného zážitku přinesl pairing („pár“ nebo „párování“) téměř 70 procentům žen. Studie jej definuje jako stimulaci klitorisu prstem či sexuální pomůckou přímo během sexu, a to ať už partnerem nebo ženou samotnou.

  Gábi se nebojí zeptat: Na co by muži neměli zapomínat při uspokojování partnerky • VIDEO: Adam Balažovič

 • Shallowing

  Název shallowing pochází od přídavného jména shallow – „mělký“. Metodu, která zahrnuje nehlubokou penetraci vaginy prstem, sexuální pomůckou, jazykem, rty či špičkou penisu, si podle studie pochvaluje více než 83 procent žen.

  Expertka názorně předvádí, jak dosáhnout snadněji orgasmu • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

Diskuse ke článku
.