Úterý 18. května 2021
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 15°C

V nevěře jim nezabrání ani pandemie! Víme, kde žijí ti největší záletníci

 • 20. dubna 2021 | 06:00

  Jeden by řekl, že když nemůžeme do práce, jsme doma více spolu, že ani podvádění není to, co bývalo. Lidé zkrátka nemohou ven, takže by se měly šance na to, někde někoho potkat, snížit. Jenže to jsme v pěkném omylu. Nevěrník bude nevěrníkem a nový průzkum prokázal, jak s takovou nevěrou pracují muži, jak ženy a kde se musí mít ženy nejvíce na pozoru.

  Podle nejnovějšího průzkumu britské webové seznamky by nevěru své partnerce odpustilo celých 86 % mužů, partnerovi naopak 82 % žen. Titul největších nevěrníků náleží Irům, celá pětina z nich si zálety užívá každý den. Podvádění partnerů nijak neomezila ani pandemie koronaviru, většina nevěrných lidí si momentálně dopřává dva zálety měsíčně. Muži hůře snášejí sexuální nevěru, pro ženy je horší přenést se přes nevěru emoční.

 • Odpuštění nevěry

  Nevěra bývá často považována za největší partnerskou zradu, která v drtivé většině případů musí skončit rozchodem. Podle průzkumu webové seznamky Ashley Madison to ale s netolerancí nevěry ve skutečnosti nebývá tak horké. A překvapivě jsou to muži, kdo má pro záletné partnerky větší pochopení. „Nevěru by dle průzkumu dokázalo odpustit 86 % mužů oproti 82 % žen. Zároveň 85 % respondentek vypovědělo, že už jim jejich partner někdy v minulosti nevěru odpustil. Mužů s obdobnou zkušeností bylo méně, jen 80 %,“ komentuje hlavní výsledky průzkumu Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz.

  Nevěrní Češi podle průzkumů sexuologa Weise: 

  Petr Weiss • VIDEO: Adam Balažovič

 • Jiný pohled na nevěru? Je za tím evoluce

  Jak známo, muži a ženy prožívají konfrontaci s nevěrou různě. „Muži se obecně více soustřeďují na fyzický aspekt tajného vztahu, tedy na to, zda jejich partnerka měla s milencem sexuální styk. Pokud ano, je pro ně odpuštění těžší. Ženy naopak mnohem hůře přijímají emoční nevěru,“ vysvětluje Adam Durčák. Odborníci se domnívají, že tyto rozdílné postoje pramení z evoluce a souvisejí s reprodukcí. Zatímco matka je jistá vždy, u otce to tak není. Pro muže je tudíž rizikem spojeným se sexuální nevěrou to, že případný potomek nebude jejich biologický. Ženy naopak potenciální konkurenční emoční pouto vnímají jako hrozbu pro hmotné zajištění rodiny ze strany muže.

   

  Masáž penisu – podívejte se, jak na to:

  Gábi se nebojí zeptat: Masáž penisu v praxi a jak na to • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

   

 • Největší záletníci

  Průzkum, kterého se účastnily 3000 lidí z celého světa, rovněž odhalil, že nejaktivnějšími nevěrníky jsou Irové. Celých 20 % z nich svého partnera či partnerku podvádí denně. Druhé místo nelichotivého žebříčku patří Němcům s 13 %, třetí se umístili Kolumbijci s 8% podílem. Záletnictví přitom nijak výrazně neovlivnila ani pandemie koronaviru a různá s ní spojená omezení pohybu. „Podle dat seznamky má většina lidí, kteří mají ve zvyku své partnery podvádět, aktuálně zhruba dvě tajná rande měsíčně,“ uzavírá Durčák s tím, že pětina lidí však prozradila, že se svým tajným milencem či milenkou ve skutečnosti vůbec nemá sex.

Diskuse ke článku
.