Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Venušin kruháč: Expertka sestavila plán, jak posilovat pánevní dno s pomůckami i bez

18. září 2022 | 06:00

Na posilování pánevního dna by měly myslet ženy všech věkových kategorií, není to jen poslední záchrana, když vám začnou svaly ochabovat. Neznamená to, že musíte být hned „kulturistka“, ale posílené pánevní dno vám dopomůže k silnějším orgasmům, a to dost podstatně. Poprosila jsem proto expertku z erotického portálu Růžový slon Veroniku, aby poradila, jak přesně s těmito svaly pracovat a jak postupovat.

Pánevní dno se dá posilovat Kegelovymi cviky, ke kterým žena nepotřebuje žádné pomůcky ani speciální prostor. Tyto cviky může provádět začátečnice i pokročilá "cvičitelka". Druhou metodou je posilování pomocí Venušiných kuliček nebo vaginálních činek, u kterých hodně záleží na velikosti a na váze. V neposlední řadě pánevní dno dokážou posilovat pomůcky s elektrostimulací, které doporučují i fyzioterapeutky specializující se na pánevní dno.

Krok č. 1

Žena si musí uvědomit své pánevní dno – to, které svaly má vlastně posilovat. Jedná se o svalstvo, které zatínáme při zastavování močení. Pevnost si žena sama může ověřit vsunutím prstu do vaginy a snahou prst vnitřním svalstvem "obejmout". Pokud stisk zaznamená téměř žádný nebo nulový, je čas znovu zaktivnit poševní stěny rytmickým zatínáním tohoto svalstva, což souvisí s Kegelovými cviky, nebo pomůckami k tomu určenými.

Podívejte se, které hračky k dosažení orgasmu Veronika doporučuje:

Video se připravuje ...
Expertka názorně předvádí, jak dosáhnout snadněji orgasmu • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

Pozor, důležitá poznámka: Ač na zastavování močení poznáme, o které svalstvo se jedná, je důležité v tomto nepokračovat a pravidelně čurání nezastavovat. Žena si akorát vyprovokuje močový měchýř, což není pro něj dobré.

Účinným cvikem pro trénování pánevního dna je orgasmus, při kterém se všechny důležité svaly silně a rytmicky stahují. Jsou to ty nejpříjemnější Kegelovy cviky. Jeden orgasmus denně a je vystaráno.

Krok č. 2

Výběr správné pomůcky

Vhodné jsou jak Venušiny kuličky, tak vaginální činky. Důležitou roli hrají velikost a váha. Venušiny kuličky mají v sobě ještě jedny kuličky, které při pohybu vibrují, a tak vedle posilování ženě přinášejí i příjemné vzrušující pocity. Mimo posilování se dají použít i při partnerských hrátkách formou zasouvání a vytahování. Oproti tomu vaginální činka je pouze jakési závaží k posilování. Stejně jako používáme činky na posilování rukou, tyto činky se zasouvají dovnitř do vaginy a svou tíhou příjemně posilují pánevní dno.

Nejen svou tíhou posilují pánevní dno, svalstvo pomyslně vnímá, že je uvnitř cosi, co musí sevřít, a tak nevědomky samo pracuje a posiluje se.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...