Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C
Premium

Kněžka Lilia: Tipy, jak zůstat sexy milenkou i po porodu

13. září 2020 | 06:00

Porod dítěte by jistě většina lidí za „sexy“ neoznačila. Slova „matka“ a „milenka“ jsou často považována za úplné opaky, údajně se také nejvíce rozvodů odehraje do jednoho roku od porodu prvního dítěte. „Rozhodně nesnižuji náročné požadavky, které rodičovství na každý aspekt vztahu klade. Je ale spravedlivé říct, že v centru celého tématu stojí sexualita, nebo spíše její nedostatek,“ upozorňuje Lilia Khousnoutdinová.

Pojďme začít tím, že si nově nadefinujeme porod jakožto „sexuální“ záležitost. Mimořádné je, že ten stejný hormon – oxytocin – který nás provází při početí, je zároveň i klíčem ke snadnému a zdravému porodu.

V naší společnosti je bohužel součástí nejen biologické stránky porodu a kojení, ale vůbec celého rodičovství, určitý asexuální tón. Myšlenka rodičovství je tak silně založena na péči o novorozence, že zůstává velmi málo prostoru a často i snahy, aby se partneři věnovali sobě navzájem jako milenci.

Přitom, aby rodiče zůstali i nadále fungující a zdravou rodinnou jednotkou, měli by se o svůj vlastní vztah, a to i ten sexuální, dobře starat a vyživovat ho. Pokud už nic jiného, zdravá sexualita poskytuje životní sílu a energii vyrovnat se s probdělými nocemi. Jak ale zajistit, aby s náročnou péčí o dítě jiskra nevyhasla a abychom se přitahovali i ve vytahaných nočních košilích? Každý pár si s trochou trpělivosti jistě najde čas objevit své vlastní triky. Mezi několik užitečných tipů každopádně patří například tyto:

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium