Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C
Premium

Je možné oddálit si menopauzu sexem? Nová studie prozradila víc!

7. června 2020 | 06:00

Milé dámy, pokud jste už překročily čtyřicítku, jistě vám občas vytane na mysli myšlenka na to, kdy asi tak přijde to nepříjemné období menopauzy. Existují různé názory na to, co ovlivňuje u jednotlivých žen nástup této životní etapy, proč u některých žen přichází mnohem později než u jiných...

Studie, která byla publikována v magazínu Royal Society of Open Science, zkoumala data od více než tří tisíc amerických žen ve věku mezi dvaačtyřiceti a dvaapadesáti lety. Studie obsahovala veškeré detaily jejich sexuálního života, tedy jak často provozovaly jakoukoli sexuální aktivitu, od mazlení a hlazení přes orální sex, masturbaci až k pohlavnímu styku. Sedmdesát osm procent zúčastněných bylo vdaných nebo ve vztahu.

Ukázalo se, že ženy, které měly sex alespoň jednou týdně, mají o osmadvacet procent nižší šanci, že vstoupí do přechodu příliš brzy. „Když jsme studovali veškeré dostupné zdroje hovořící o menopauze, ukázalo se, že vdaným ženám přichází později, což nám přišlo zvláštní. Řekli jsme si, že bychom měli zkusit zjistit, jestli to nemá souvislost s pravidelnou sexuální aktivitou,“ sdělila Megan Arnotová, vedoucí projektu z University College London.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium