Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Kolik sexu je moc? Je možné se během jednoho dne předávkovat?

 • 13. října 2016 | 06:00

  Možná jste ještě ve fázi největší zamilovanosti a vášně, a sex byste tak mohla mít klidně celý den. Je to v podstatě ideální představa o kvalitně strávených čtyřiadvaceti hodinách. Jenže je na to vaše vagina uzpůsobená? Není možné, že má třeba určité hranice? Limitovat sexuální hrátky si nemusíte, na přemíru sexu ještě nikdo neumřel, ale když vaše vagina vysílá tyto signály, raději přestaňte, pokud nechcete druhý den trpět jako zvíře.

 • Nedostatek lubrikace

  Vášeň
  Autor: shutterstock
  Když začínáte sexuální hrátky, jsou většinou dlouhá předehra nebo vášeň tak silné, že vaše vagina produkuje moře vlastní lubrikace. Čím je sexuální styk delší a čím častěji se do toho vrháte znova a znova, tím se schopnost produkce milostných šťáv snižuje. Pokud nejste dostatečně vlhká, může docházet k drobným poraněním. Samozřejmě můžete použít lubrikační gel a pokračovat.

 • Bolest

  Vášeň
  Autor: shutterstock
  Pokud začne být sex bolestivý, možná je na čase přestat. Některé polohy, jež ponoukají k vášnivějším pohybům, jako je třeba poloha zezadu, mohou při opakovaném sexu způsobovat bolest. Jestliže nejste připraveni přestat, potom zkuste něžnější pohyby a jiné polohy. Pokud bolest neustupuje, neblázněte a nechte vaginu odpočívat.

 • Otoky

  sex
  Autor: shutterstock
  Pokud budete vaginální stěny vystavovat neustálé iritaci a tření, budou se prokrvovat. Prokrvení je v absolutním pořádku, také to, že vaše sexuální orgány zduří a jakoby se zvětší. Tím se vagina stává užší a těsnější. Penis tak ale během dlouhodobého pronikání může iritovat stěny a sex se poté stane bolestivým.

 • Zánět močového měchýře

  ...
  Autor: shutterstock
  Při sexu se může zvyšovat riziko vzniku zánětu močového měchýře. Zvyšuje se ještě více, pokud budete mít sex celý den, pH spermatu je totiž vyšší než to, které je přirozené vašemu prostředí. Nezapomínejte proto jít se po sexu vyčurat, to pomáhá nastavit zpět přirozenou rovnováhu.

Diskuse ke článku
.