„Když to v sexu funguje, tak v těch ostatních oblastech partnerského soužití to fungovat nemusí, ale když to nefunguje v sexu, tak dříve nebo později to pak přestane fungovat i v těch ostatních oblastech,“ vysvětlil sexuolog Petr Weiss.
Odborník nám také řekl, jak je to se ženami, které nejsou schopné orgasmu dosáhnout vůbec. „Některé ženy, když nejsou schopny dosáhnout orgasmu, tak přesto prožívají milování pozitivně. Mají radost z intimity a blízkosti s partnerem, a přestože nedosahují orgasmu, necítí se po sexu frustrované a nespokojené. Existuje ale i druhá kategorie anorgasmických žen, které jsou po milování frustrované, neklidné, mívají i bolesti nebo jim zkrátka něco chybí. U těchto žen lze očekávat, že tato nespokojenost dříve nebo později přeroste v konflikt.“
Pohoda ve vztahu je jedna věc, ale jak tedy sexuální frustrace ovlivňuje naše zdraví? „Na nedostatek sexuálního uspokojení zatím ještě nikdo neumřel nebo o takovém případě nevím. Nicméně dobře fungující sexualita, neboť člověk je tvorem sexuálním od narození až do smrti, je příznakem dobrého duševního i tělesného zdraví. Pokud sexualita nefunguje, může se to odrazit na celkovém zdraví, projevit se životní nespokojeností, partnerskou nespokojeností. Osobně se domnívám, že když v této oblasti není něco takové, jak by si to oba partneři přáli, a nejsou schopni s tím sami něco udělat, tak není důvod, proč by se neměli obrátit na odborníky.“