Mýty o análním sexu, kterým byste měli konečně přestat věřit | Pro ženy | Blesk.cz

Mýty o análním sexu, kterým byste měli konečně přestat věřit

 • 11. května 2019 | 06:00

  Ze všech sexuálních praktik je anální sex tou nejvíce nepochopenou. Přestože ho každá čtvrtá žena provozuje, stále zůstává tak trochu tabu. Spousta žen se v tomto ohledu bojí experimentovat, protože kolem análního sexu existuje spousta mýtů a fám. Pokud jim ale přestanete věřit a naučíte se tu správnou techniku, uvidíte, proč může být anální sex tak vzrušující.

  V konečníku je mnoho nervových zakončení, což z nej dělá jednu z nejerotogennějších zón vůbec. Hlazení, masírování nebo jiná stimulace řitního otvoru můžou přinést intenzivní potěšení nejen vám, ale také vašemu partnerovi. Některé ženy i někteří muži jsou schopni dosáhnout orgasmu pouze anální stimulací! Jakým mýtům byste tedy ohledně análního sexu měli přestat věřit a jak na něj?

 • Konečník je špinavý

  Když děti vyrůstají, tak jim je neustále vtloukáno do hlavy, že zadeček je špinavý a neměly by se ho dotýkat. Něco podobného slýcháme i o vagíně, také proto má mnoho žen i zde dost práce překonat zábrany, například při orálním sexu. Ovšem pokud dodržujete běžnou hygienu, pravidelně se myjete, pak je váš zadeček stejně čistý, jako všechny ostatní části těla. Vyskytuje se zde specifická bakterie, tudíž by se vždy mělo dodržovat pravidlo, že to, co vejde do konečníku, nesmí posléze do vagíny, aby se zabránilo vzniku infekce.


 • Anální sex je bolestivý

  Pokud je anální sex bolestivý, potom neděláte něco dobře, protože pokud máte tu správnou techniku, bolestivé to rozhodně není. Tu si najdete pouze tak, že to budete zkoušet. Nejdůležitější je být uvolněná, používat dostatek lubrikantů a poučit se o lidské anatomii. Konečník, je trubice, na které jsou dva prstencové svaly. Jeden z nich, ten vnější, můžete ovládat. Ten druhý, uvnitř, se automaticky stáhne pokaždé, když je něco do konečníku vsunuto. Pokud uvolníte ten vnější sval, bude anální sex mnohem jednodušší a příjemnější. V konečníku se netvoří žádná přirozená lubrikace, proto používejte hodně lubrikantů na vodní bázi. • Anální sex je nezdravý a můžete se poranit

  Mnoho žen se obává toho, že jim anální sex způsobí zdravotní problémy, jako například hemeroidy nebo různá mechanická poranění. Běžný anální sex, ten, který by vám měl činit potěšení, rozhodně není v tomto ohledu nebezpečný. Přesto, že vám může připadat, že je řitní otvor příliš malý na to, aby jím cokoli většího vešlo dovnitř, vězte, že má schopnost se roztáhnout tak, aby jím prošel penis jakékoli velikosti, či erotické pomůcky k tomu určené. Stěny uvnitř konečníku jsou velice jemné a citlivé, proto byste neměli používat příliš velkou sílu, abyste je neporušili. • Anální sex je perverzní a nepřirozený

  Tento způsob sexu byl akceptován už před mnoha stoletími. V některých kulturách ženy provádějí s muži pro potěšení anální sex, aby si uchránili svoje panenství. Za vás samotné, ale nemůže nikdo rozhodovat, proto, pokud to vám přijde nepřirozené a neztotožňujete se s tímto druhem sexu, nenuťte se do toho. To co a s kým budete v ložnici provozovat, je jen na vašem rozhodnutí.


 • Anální sex je jen pro homosexuály

  Autor: iStock

  Dlouho byl anální sex považován pouze za akt, který provádějí homosexuálové, ale není to tak. Je mnoho heterosexuálních dvojic, které anální sex provozují. Je to jednoduše jen další možnost, jakou vyjádřit svoji sexualitu a možnost zkusit něco nového.

Diskuse ke článku
.