Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Nejnebezpečnější sexuální poloha? Na koníčka, tvrdí vědci

Která poloha je nejvíc nebezpečná? Na koníčka!
4. září 2023 | 06:00

Obvykle přináší sex požitek a slast. Užíváme si ho, experimentujeme, přemýšlíme nad tím, které pozice bychom ještě vyzkoušeli. Věděli jste ale, že i při téhle více než příjemné činnosti může dojít k bolestivému zranění? A nemám tím teď na mysli hlavu rozbitou o noční stolek při "jízdě na koníčkovi".

Právě poloha, kdy muž leží na zádech a žena je na něm, patří k nejoblíbenějším. Ženě umožňuje úplnou kontrolu. Sama si řídí rytmus i hloubku. A rozhodně se jí nebrání ani muži, kteří si při ní mohou bezpracně užívat, a ještě se kochat pohledem na rozvášněnou partnerku a její do rytmu se divoce pohupující ňadra.

VIDEO: Nejsi v tom sama: Se sexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu.

Video se připravuje ...
Nejsi v tom sama: Se sexexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu • VIDEO: Videohub

Jenže zatímco žena "kovbojka" při ní snadno dosáhne orgasmu, muž za ni může bolestivě zaplatit. Podle nejnovější studie brazilských vědců je totiž poloha na koníčka tou nejrizikovější sexuální polohou ze všech.

Jejich výzkum jasně prokázal, že celá polovina pacientů se "zlomeným" penisem skončila v nemocnici právě kvůli této poloze. Velkým problémem ale je, že se muži stydí. Lékařskou pomoc často vyhledají až po šesti a více hodinách, což je velká chyba.

"Zlomenina penisu je poměrně neobvyklým klinickým stavem, který často způsobuje strach a rozpaky u pacienta, což má za následek opožděné vyhledání lékařské pomoci. To může vést k narušení sexuálních funkcí," říkají autoři výzkumu.

Nejde samozřejmě o skutečnou zlomeninu, protože v mužském pohlavním orgánu žádnou kost nenajdete. Jedná se o bolestivé poškození topořivých tělísek, které může mít v krajním případě i trvalé následky.