Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

5 tajů orgasmu aneb Co chtějí všichni vědět, ale bojí se zeptat

 • 4. srpna 2018 | 06:00

  Sex bez orgasmu je pro mnoho z nás nepředstavitelný, ale jsou i takové ženy, které ho nikdy nezažily. Víte, co probíhá v mozku během orgasmu nebo jak dlouhý může být? Máme pro vás odpovědi na tyto otázky.

 • Mozek se zblázní slastí


  Mozek během sexu vypne. Ztrácíme strach, úzkost, prostě všechny zábrany. Jsme schopni vnímat jen emoce a vzrušení. Nervové buňky vyšlou signály a tělo zaplaví "látkami slasti“, například dopaminem.

  Co se děje v našem mozku po sexu

 • Právo na orgasmus


  Víte, že počet žen, které téměř nikdy nebo jen doopravdy zřídkakdy dosahují orgasmu, se odhaduje na neuvěřitelných 10 až 30 procent? Na druhou stranu 30 procent z nás jsou šťastlivkyně, které orgasmu dosahují velmi často, dá se říct, že prakticky pokaždé.

  Jenže v posledních letech se i toto procento zvyšuje, protože sex už není vnímán jako  záležitost reprodukce a mnoho moderních žen si umí říct o potřebné a umí partnera navést, aby vyvrcholení dosahovaly pravidelně.

  Gábi se nebojí zeptat: Emancipace v ložnici

 • Sex bez orgasmu nás taky baví


  Až padesát procent z nás uvádí, že jsou s milováním spokojeny, i když neskončí jejich vlastním orgasmem a vyvrcholí pouze partner.

  Dokonce slasti nemusí dosahovat nijak pravidelně, uspokojuje je samotný styk. Znamená to tedy, že pokud žena žije v harmonickém vztahu, sex jí přináší potěšení, i když se jí orgasmu nedostává. Zkrátka jí záleží více na partnerském spojení než na vlastním prožitku.

  Podívejte se, jakou erotickou hračku používala Kleopatra:

  Historie erotických hraček aneb Jak si to dělala Kleopatra • VIDEO: Womens' health

 • Krátký, nebo dlouhý orgasmus?


  Slastné vyvrcholení se podle sexuologů dělí na krátké a dlouhé. První trvá 8 až 15 sekund a žena zaznamená okolo 11 kontrakcí, při dlouhém orgasmu registruje v průběhu 50 sekund přibližně 35 nepravidelných stahů.

  Podívejte se na video, kde se lidé přiznali ke své první masturbaci:

  Anketa: Jaká byla vaše první masturbace? • VIDEO: CUT

 • Multiorgasmus - nekonečné vzrušení


  To je stav, kdy dochází k sérii vyvrcholení, přičemž vzrušení vůbec neklesne a žena je stále neuvěřitelně "při chuti". Nepleťte si ho ale s opakovaným orgasmem! Ten spočívá v tom, že po prvním vyvrcholení vzrušení opadne, ale po dalším sexuálním dráždění nebo opakovaném styku se dostaví orgasmus znovu.  

Autor: ema
Klíčová slova: sex, orgasmus, láska, vztahy, fakta, tajemství
Diskuse ke článku
.