Sendvič: Anglický hrabě John Montanu ze Sandwiche byl vášnivý hráč karet.
Pralinky: Kuchař u francouzského vévody Césara de Choiseul Comte de Plessis-Praslin pojmenoval prý lahůdku z mandlí a cukru po svém pánovi. Někdo ale tvrdí, že
název pralinky pochází z francouzského pralinen, což znamená "pražené v cukru". Dodnes jsou pralinky vrcholem cukrářského umění mezi čokoládovými výrobky.Carpaccio: Štamgastka Harryho baru v Benátkách, komtesa Amalia Nani Mocenigo už nemohla jíst vařené maso, a tak tam pro ni vymysleli carpaccio. Jídlo bylo pojmenováno po benátském malíři Vittore Carpaccio, který žil v letech 1455 až 1526, který byl známý pro užívání červených tónů. Originální recept pochází z roku 1950. Ostrým nožem na tenoučké plátky nakrájené zchlazené, ale ne zmrazené hovězí maso, osolené a opepřené se poleje Harryho univerzální omáčkou, která se skládá z majonézy, omáčky worchester, citronového džusu, soli, pepře a mléka.
Pizza Margherita: První pizza Margherita, jak ji známe dnes, byla vyndána z pece v Neapoli 11. června roku 1889 kuchařem Raffaelem Esposito. Pizza se hned stala národním jídlem. Možná i proto, že je v barvách italské vlajky: zelená – bazalka, bílá – mozarella, červená – rajčata. Dodnes tato směs tvoří základ většiny pizz.Mozartovy koule:
První Mozartovy koule vyrobil v roce 1890 salcburský cukrář Paul Fürst v roce 1890, tedy téměř sto let po smrti Wolfganga amadea Mozarta, který žil v letech 1756 až 1791. Ty jsou dodnes vyráběny ručně. Jádro z pistáciového marcipánu obalené v nugátu je namáčené ve tmavé čokoládě.Bloody Mary: Aromatický alkoholický nápoj byl vynalezen v roce 1921 v baru Harry's New York v Paříži. Tamní barman namíchal vodku a rajčatový džus. Asi od roku 1930 se tam přidává ještě pepř, sůl, tabasco a omáčka worchester. O bloody Mary se říká, že je to drink, který probudí i mrtvého. Původ jeho názvu je opravdu podle britské královny Mary, která žila v letech 1516 až 1558 a dostala přízvisko Krvavá, protože pronásledovala stoupence jiné víry. Tři sta z nich nechala zabít.