Pondělí 25. října 2021
Svátek slaví Beáta, zítra Erik
Polojasno 10°C

Nebudete si moct vybrat! Tohle je 40 top podzimních sukní, ze kterých si vyberou i boubelky

5. října 2021 | 06:00

Je leckdy na vedlejší koleji, přitom může mile překvapit. Překvapit natolik, že z opomíjeného kousku se stane tím oblíbeným. Řeč je o ryze ženském atributu, sukni, kterou v létě utlačují šaty. Na podzim a v zimě je pak prý na ni podle mnohých už chladno... Nenechte se ale zmást, může vám v ní být naopak tepleji než ve volných džínech, pokud zvolíte teplejší materiál a k tomu punčochy, v nichž budou vaše nožky v teple. Jaké sukně drží prst na tepu doby a jaké si zamilují boubelky natolik, že se už od nich nebudou odvracet?

V teple

S jistotou už víme, na co se z módy na podzim a zimu zaručeně těšit. Úpletové kousky patří mezi miláčky a letos vás pletenina osloví především na šatech a sukních. Tuhle sezonu budou mezi sebou obzvláště kooperovat a souznít. Doménou budou totiž hřejivé sukně v převážné délce pod koleny s odvážným, ale zato smyslným rozparkem, jež můžete vynosit i jako co-ord šaty – set sukně s totožnou obdobou svršku v podobě crop topu. Nastává tu tak variabilita nošení a praktičnost. Kousek, který snadno zkombinujete a budete zároveň v teple!  

Tip na video: Jak nosit midi sukni na podzim? 

 • VIDEO: Petr Němeček

Nadčasová rebelie

Věčnost i neotřelost opřená o kapku drzosti. Tak by se dalo nazvat synonymum k evergreenové kůži a kožence, která vyznívá na rebelských sukních, jež lze v cuku letu přeměnit na romanci, v čirou dospělost a eleganci. Je tolik tvárná, je základem, kdy vytvoří z obyčejného looku ikonický model.

Plisovaná klasika i módní hit

Plisovaná, neboli skládaná sukně je tu s námi už několik sezon. Ikonický midi střih s jemným vlnobitím je dokonalou souhrou s oversized svetrem a kotníkovou obuví s masivní podrážkou. Letos ¾ délku však dotahuje mini délka, která je klíčovým prvkem a žhavým trendem, který zpodobňuje hravý, rozverný vzhled.

Lekce šarmu: mini!

Může představovat vražednou délku, ke které přistupujeme s červeně blikajícím vykřičníkem, protože v nás evokuje nevyzrálý vzhled hodný pouze dospívajících slečen. Tento vzbuzující dojem, nostalgie z 90. let a nového milénia, se však přerodil v sofistikovanou dospělost. Svůj podíl na tom mají tvídové sukně, při které se nám automaticky dere na mysl neodmyslitelný šarm Chanelu, ale i noblesní vzor kohoutí stopy. S puncem elegance bude nepochybně vyznívat i nadčasová kostka, jež nabývá na zmíněné dospělosti. Sukní do půli stehen se paradoxně vůbec nemusí bát boubelky, pokud vsadí na rovný střih. Ten bude obecně lichotit dámám s výraznými boky i stehny, které je potlačí s skryjí tak problematické partie.

Přesvědčte se sama v naší fotogalerii! Vedle rovných střihů, které se zavděčí všem, v ní naleznete trendy kostku i lesklou okázalost. 

Snový lesk

Lehké materiály v podobě saténu a hedvábí představují luxus, glanc a třpyt 20. let. Móda této doby se však znovu ozývá a bude v průběhu podzimní a zimní sezony sílit na oblibě. Bude však jen pro ženy, které se nebojí dát na odiv své křivky, pod tímto materiálem totiž nic neschováte. Pokud tedy padne volba na tuto snovost, nepodceňujte výběr spodního prádla. Vhodnou volbou bude bezešvé prádlo hladkého reliéfu. A s čím tento typ sukně kombinovat? Saténová sukně půjde především ruku v ruce s huňatými roláky, který nechte ledabyle splývat.

Autor: Žaneta Podlahová