Módní tabu v kanceláři: Na tyhle oděvy zapomeňte! | Pro ženy | Blesk.cz
Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Módní tabu v kanceláři: Na tyhle oděvy zapomeňte!

25. srpna 2020 | 06:00

Ačkoliv vaše pracoviště nemusí nutně podléhat striktnímu dress code, existují určité druhy oblečení, které jsou i pro uvolněnější kancelář zcela zapovězeny. Co je za pomyslnou hranicí a čím na sebe upoutáte nesouhlasné pohledy kolegů?

#1 Ultra krátká

S délkou vašich šortek či sukní zacházejte velmi opatrně! Zde se totiž pohybujete na velmi tenkém ledě, a ačkoliv se midi střih sukní, který boduje již několikátou sezonu, transformuje na o něco kratší sestru, stále musí působit neprvoplánově. Za touto změnou stojí módní ikona a návrhářka Victoria Beckham, ale ani ona nejde za hranici vkusu a je zdárným příkladem toho, že i krátký střih může působit sofistikovaně a elegantně. Zapovězená délka nedosahuje ani do poloviny stehen. Ideální je končící lehce nad koleny.

#2 Vyzývavé nohy

Krátkou sukni ještě podpoří provokativní vzorek punčoch. Rozhodně zapomeňte na zadní šev linoucí se středem nohou, jenž je pověstným prvkem původních nylonek. Vznikl při jejich výrobě. Pletací stroj musel sešít punčochy k sobě, až postupem času se technologie zlepšila a punčochy byly bezešvé. Paradoxně dnes je zadní svislá čára na punčochách opět velmi vyhledávaná, jelikož krásně kopíruje linii nohou a je zatraceně sexy. Tento okrasný prvek na svých punčoškách si však nechte pro potěšení svého přítele, na rande, či pokud se nebojíte, vyjděte s ním do města nebo na párty. Do kanceláře zvolte punčošky bez vzorku.

#3 S kůží na trh

Hluboké výstřihy odhalující ňadra, vysoké rozparky ústící až do klína či průstřihy na bocích ukazující naše madla lásky – ať tak či onak, límečky u krku či vysoké stojáčky nejsou nutností, umírněná ženskost a střízlivost jsou však žádoucí.

Podívejte se na 4 looky hodné kanceláře! 

#4 Odhalené bříško

Ani trendy crop top končící v oblasti pupíku není do kanceláře to „pravé ořechové“. Ačkoliv je jednoduchý krátký top s vysokým pasem sukní, kalhot či šortek za doprovodu oversized saka velmi zdařilou letní kombinací, ponechte si tento look na volnočasové aktivity a svůj čas mimo dosah pracovního prostředí.

#5 Nežádoucí průhlednost

Pokud volíte transparentní blůzy, rozhodně pod ně oblékněte tílko na špagetových ramínkách. Pokud se pod halenkou bude vyjímat krajkovaná podprsenka, sklidíte nejen nesouhlasné pohledy kolegů, ale také značné opovržení. Platí to i pro sukně. Pokud chcete působit rafinovaně sexy, zvolte místo toho koženou pasovou sukni, která vám vytvoří ryze ženskou siluetu.

Autor: Žaneta Podlahová