Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Módní tabu v kanceláři: Na tyhle oděvy zapomeňte!

 • Jaké oděvy nepatří do kanceláře?
  5. září 2023 | 06:00

  Ačkoliv vaše pracoviště nemusí nutně podléhat striktnímu dress code, existují určité druhy oblečení, které jsou i pro uvolněnější kancelář zcela zapovězeny. Co je za pomyslnou hranicí a čím na sebe upoutáte nesouhlasné pohledy kolegů?

 • Ultra krátká

  S délkou vašich šortek či sukní zacházejte velmi opatrně! Zde se totiž pohybujete na velmi tenkém ledě. Ačkoliv je mini délka na aktuálním módním výsluní, stále nesmí působit prvoplánově a kýčovitě. Zapovězená délka už je nad polovinou stehen, což zpodobňuje minimální přijatelnou hranici. Takovou sukni pak zkombinujte s odpovídajícím sakem či rolákem a rázem vytvoříte elegantní souhru hodnou kanceláře. 

  Tip na video: Které další trendy, vedle mini délek, se vrací z devadesátých let opět na scénu? 

  Video se připravuje ...
   • VIDEO: Videoredakce ženských webů

 • Vyzývavé nohy

  Krátkou sukni ještě podpoří provokativní vzorek punčoch. Rozhodně zapomeňte na zadní šev linoucí se středem nohou, jenž je pověstným prvkem původních nylonek. Vznikl při jejich výrobě. Pletací stroj musel sešít punčochy k sobě, až postupem času se technologie zlepšila a punčochy byly bezešvé. Paradoxně dnes je zadní svislá čára na punčochách opět velmi vyhledávaná, jelikož krásně kopíruje linii nohou a je zatraceně sexy. Tento okrasný prvek na svých punčoškách si však nechte pro potěšení svého přítele, na rande, či pokud se nebojíte, vyjděte s ním do města nebo na párty. Do kanceláře zvolte punčošky bez tohoto smyslného vzorku.

 • S kůží na trh

  Hluboké výstřihy odhalující ňadra, vysoké rozparky ústící až do klína či průstřihy na bocích ukazující naše madla lásky – ať tak či onak, límečky u krku či vysoké stojáčky nejsou nutností, umírněná ženskost a střízlivost jsou však žádoucí.

 • Odhalené bříško

  Ani trendy crop top končící v oblasti pupíku – ba hůře, připomínající podprsenku – není do kanceláře to pravé ořechové. Ačkoliv je jednoduchý krátký top s vysokým pasem sukní, kalhot či šortek za doprovodu oversized svrchníku velmi zdařilou kombinací, ponechte si tento look na volnočasové aktivity a na svůj čas mimo dosah pracovního prostředí.

 • Nežádoucí průhlednost

  Pokud volíte transparentní blůzy, rozhodně pod ně oblékněte tílko na špagetových ramínkách. Pokud se pod halenkou bude vyjímat krajkovaná podprsenka, sklidíte nesouhlasné pohledy kolegů, a budete se tak cítit ve značném nekomfortu. 

  Sháníte elegantní oblečení do kanceláře? Vyzkoušejte náš internetový srovnávač Zboží Dáma a ušetříte!

Autor: Žaneta Podlahová
Diskuse ke článku
.