Samoopalovací krém: Recenze podle redakce. Který vypadá přirozeně a nedělá fleky? | Pro ženy | Blesk.cz

Test samoopalovacích přípravků: Který vypadá přirozeně a nedělá fleky?

25. června 2020 | 06:00

K létu neodmyslitelně patří snědá sexy pokožka, a protože to venku na opalování stále nevypadá, musíme si pomoct jinak. Dostalo se nám do rukou několik samoopalovacích krémů, mlék a dalších produktů, které slibují přirozené opálení. Které produkty zbouraly "samoopalovací tabu" ohledně nehezkých fleků a oranžového opálení?

Samoopalovací přípravky stále nepatří mezi oblíbené kosmetické produkty. Mnoho z nás je má totiž spojené s nehezkými fleky, tmavými mapami a nepřirozenou oranžovou barvou. Tyhle doby jsou už ale dávno pryč a samoopalováky začínají být čím dál víc kvalitní. Jen je potřeba vědět, jak s nimi správně zacházet. 

Jak správně nanášet samoopalovací krém?

Jak tedy na to? Před aplikací si vždy udělejte tělový peeling. Ten kůži zbaví odumřelých buněk, a produkt se tak lépe vstřebá. Na nanášení samoopalovacího výrobku si vždy vyhraďte nějaký čas, pokud aplikaci uspěcháte, nemůžete se pak divit, že vaši kůži budou "zdobit" nehezké fleky. 

Vždy začínejte samoopalovák nanášet od nohou a postupujte směrem nahoru. Takhle se alespoň nebudete muset stále ohýbat a nevzniknou fleky. Velkým pomocníkem vám bude speciální rukavice, díky které si nezabarvíte ruce. Pokud takovou nemáte a vaše ruce jsou hnědé, může pomoct citronová šťáva. Tu nanášejte na postižená místa, dokud fleky nezmizí. 

Po nanesení se rozhodně hned nesoukejte do oblečení a nějakou chvilku vyčkejte, než produkt pořádně zaschne. Před první sprchou počkejte alespoň osm hodin. Otestovaly jsme pro vás jak samoopalovací mléka, tak spreje, pěny nebo olej. Který produkt nám sedl nejvíce?

Samoopalovací sprej Astrid, 98 Kč (150 ml)

Samoopalovací sprej, Astrid, 98 Kč (150 ml), koupíte v síti drogérií.

Koupíte v síti drogerií.

Vyzkoušela jsem ho na obličej a byla jsem spokojená. Pokud jde o samoopalovací přípravky, bývám opatrná, a zvlášť u obličeje se vždycky trochu bojím. Tenhle ale fungoval skutečně pozvolně, což ocení každý, kdo není v samoopalování tak zběhlý. Nanesla jsem ho večer – ráno – večer a teprve další ráno jsem byla lehce, přirozeně opálená. (Je ale pravda, že pleť už mám „chycenou“ i od sluníčka. Předpokládám, že na světlejší pokožce by byl rozdíl vidět dřív.) U tohoto přípravku mě taky nadchlo, že má konzistenci vody a je ve spreji, takže se mi krásně nanášel. Stačilo ho nastříkat na obě dlaně a vetřít do tváří. Není mastný, rychle se vstřebá a jemně, celkem příjemně voní.

Známka jako ve škole: 1

Hedvábná samoopalovací pěna Astrid, 129 Kč (150 ml)

Hedvábná samoopalovací pěna, Astrid, 129 Kč (150 ml)

Koupíte v síti drogerií.

Samoopalováky příliš často nepoužívám, ale protože to venku s opalováním zatím moc nadějně nevypadá, vyzkoušela jsem novou samoopalovací pěnu od Astridu. Její složení je lehké, na pokožce se okamžitě vstřebá, až jsem se bála, jestli bude opálení rovnoměrné. Konečný výsledek nebyl nijak zvlášť výrazný, což mě potěšilo. Chtěla jsem dosáhnout lehké přirozené barvy, což se nakonec podařilo. Co mi ale opravdu vadí, je nepříjemná vůně samoopalovacích přípravků, která byla cítit i z této pěny.

Známka jako ve škole: 2

Samoopalovací pěna Lirene, 179 Kč (150 ml)

Samoopalovací pěna, Lirene, 179 Kč (150 ml)

Koupíte v síti drogerií dm.

Se samoopalováky jsem nikdy neměla moc dobrou zkušenost, ale tento produkt mě docela mile překvapil. Samotná aplikace z tuby a ve formě pěny ale není moc praktická. Pěna se totiž dost rychle do pokožky vstřebá, a tak moc nepoznáte, která místa už jste mazala, a která ne. Nezanechává ale lepivý pocit ani později nijak nebarví oblečení. A už po hodině působení je vidět zbarvení. To je překvapivě velmi přirozené. Ale určitě je potřeba ještě minimálně jedna vrstva. Oceňuji také to, že jsem neměla žádné výrazné fleky, přestože jsem pěnu určitě nerozetřela úplně rovnoměrně. Také vůně je na rozdíl od většiny těchto produktů docela příjemná, a tak mi nevadilo, že je cítit z pokožky ještě dost dlouho.

Známka jako ve škole: 1-

Samoopalovací tělové mléko Cupuaçu, Ziaja, 188 Kč (300 ml)

Koupíte na www.ziajaprotebe.cz

Samoopalovací tělové mléko Cupuacu, Ziaja, 188 Kč (300 ml)

Samoopalovací tělové mléko s obsahem kouzelného másla cupuaçu mě zaujalo, protože v létě se snažím své nohy udržet hladké, což vyžaduje časté holení, a tím pádem mám pokožku velmi vysušenou, se zvýšenou potřebou péče. Výživné mléko ve spojení se samoopalovacím efektem je skvělá volba a toto mléko Ziaja mohu jen pochválit! Výborně se roztírá, dávkování v pumpičce je maximálně praktické. Efekt opálení se dostaví poměrně rychle, zpozorujete ho už po prvním použití, je jemný a na mých nohou nehraje do oranžova, což úplně nesnáším, ale do bronzova, a to chci. Takže paráda! Tohle bude můj největší pomocník po celé léto, díky kterému budou mé nohy o něco hezčí.

Známka jako ve škole: 1

Samoopalovací krém na obličej Alcina, 298 Kč (50 ml)

Samoopalovací krém na obličej, Alcina, 298 Kč (50 ml)

Koupíte ve vybraných salonech.

Skvělý krém, který zanechává pleť viditelně opálenou, pokud ho pravidelně používáte. Stačí opravdu mazat ráno a večer dva tři dny a už je výsledek vidět. Barva je přirozená, není to taková ta mrkvově oranžová. Krém je trochu mastnější, takže zanechává pleť lesklejší, ale je moc příjemný, a pokud chcete vypadat přirozeně opálená a nemáte ráda slunění, tohle je skvělý pomocník.

Známka jako ve škole: 1

Samoopalovací suchý olej ve spreji St. Moriz, 499 Kč (100 ml)

Samoopalovací suchý olej ve spreji, St. Moriz, 499 Kč (100 ml)

Koupíte v parfumeriích FAnn.

Samoopalováků se odjakživa tak trochu bojím. Děsí mě nepřirozená barva opálení, která občas vypadá až komicky. S tímto suchým samoopalovacím olejem se však nic takového nestalo. K aplikaci jsem použila speciální rukavičku, díky které se produkt krásně roztírá. Vaše ruce nebudou od oleje zabarvené. Pokud už jste opálená, vaši barvu krásně zvýrazní a bledulkám zase vykouzlí přírozeně snědou pokožku. Nevytváří šmouhy ani žádné tmavé mapy. Jediné minus bylo, že na jednu aplikaci jsem ho celkem dost vypotřebovala.

Známka jako ve škole: 1

Samoopalovací krém na tělo a obličej Thalion, 761 Kč

Samoopalovací krém na tělo a obličej, Thalion, 761 Kč

Koupíte na www.beautysense.cz

Tato značka mi byla dosud utajena, takže jsem byla velice zvědavá na účinky. Krém jsem používala pouze na tělo, je to spíš mléko, tedy trochu tekutější. Tato kosmetika je vyráběna z čerstvě sbíraných řas z těch nejexkluzivnějších regionů a díky tomu obsahuje mnoho minerálních solí, aminokyselin a vitaminů, které působí blahodárně na pokožku. Samoopalovací mléko dodává opálení jako od moře. Pozor na to, abyste ho opravdu dobře a rovnoměrně rozetřela, jinak vám na kůži zůstanou viditelné šmouhy.

Známka jako ve škole: 1

Autor: Aneta Valešová