Trénujte kožní cévy
Jděte do pokoje s příjemnou teplotou a na 3 až 5 minut vložte ruce do lavoru se studenou vodou. Pak jděte do chladné místnosti (sklep, balkon) a na 3 až 5 minut vložte ruce do lavoru s teplou vodou.
Gymnastika rukou
Rukám postačí gymnastika pod stolem, která tělo aktivuje a prokrví. Vyzkoušet také můžete švihat rukama tak rychle dopředu a dozadu, jak jen to svedete.
Pití kávy má pozitivní účinky pro váš vzhled, myšlení i zdraví!
Autor: Shutterstock
Pryč s kávou a cigaretami
Nikotin škodí zimomřivé lidem hned dvakrát. Pod jeho vlivem se totiž cévy stahují a zároveň se v nich ukládá povlak. Pozor si však musíte dávat i na příjem kofeinu.
Kapsaicin to jistí
Pokud máte rádi chilli papričky, jezte je co nejčastěji. Kapsaicin, který obsahují, vyvolává pocit pálení v jakékoliv tkáni, s níž přichází do styku. Stejně pomáhají i výživové doplňky s obsahem jinanu dvoulaločného, hořčíku a kapsaicinu, jídelníček můžete obohatit o česnek, skořici, zároveň je dobré doplnit stravu o vitamín E, hořčík nebo pupalkový olej.
Zázvor
Autor: profimedia.cz
Horká zázvorová koupel
Studené nohy skvěle prokrví také koupel se zázvorem. Do vany nasypte lžíci mletého zázvoru a dopřejte si 15 minut relaxace v horké vodě. Na zkřehlé prsty je ideální zvyšovat teplotu ve vaně. Z 30 stupňů pomalu přidávejte na 38 tak, že budete připouštět horkou vodu. Po koupeli promasírujte celé tělo kartáčem nebo froté ručníkem.
Chůze po schodech
Autor: Shutterstock.com
Ponožky ano, ale ne ledajaké
Krevní oběh mohou brzdit i příliš těsné punčochy, ponožky a dokonce i úzké džíny. Nylonové ponožky nebo punčochy zabraňují tvorbě tepla v kůži končetin!
Náš tip:
Zacvičte si!
Prevencí studených nohou je i cvičení. Jednoduchými cviky totiž zlepšíte prokrvení těla. Vyhupnite se na špičky a zase zpátky. Opakujte každý den 20krát. Pokud máte problémy se stabilitou, můžete se postavit na špičku jedné nohy a druhou stát celou plochou na zemi. Nohy vystřídejte. Pomáhá i chůze po schodech, zvlášť, když našlapujete špičkami, účinné jsou i dřepy.