Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Zbavte se rýmy přes noc! Díky starému ruskému receptu

15. prosince 2013 | 08:00

Na podzim a v zimě se nachlazení a rýmě jen těžko ubráníme. Co s ní? Jak se s ní
co nejrychleji vypořádat, když je tak nepříjemná? Máme pro vás starý ruský recept, který stojí za to vyzkoušet!

Tenhle starý recept, který je prověřený v tak drsných podmínkách, jaké bývají v Rusku, je úžasně jednoduchý. A v tom je právě jeho síla. Chodidla si natřete jódem, natáhnete si vlněné ponožky a jděte v nich spát. Rýmy se tak zbavíte doslova přes noc!

Ještě lepší, než se rýmy zbavovat, je se jí vyhnout. Že to nejde? Zkuste vyzkoušet ještě jeden zajímavý ruský recept. Noste vlněné ponožky a denně do nich nasypte prášek z mletých hořčičných semínek. Rozehřívá.

Babské rady na rýmu a nachlazení

Na nachlazení, rýmu a kašel je prostě nejlepší tělo co nejvíc prohřát a pročistit. K tomu vám skvěle poslouží také koření, které určitě máte doma - anýz nebo fenykl. Jak na to? Jednu lžičku koření roztlučte v hmoždíři, potom ho spařte čtvrt litrem vařící vody a nechte 10 minut vylouhovat. Nápoj chutnající po hašlerkách můžete klidně i osladit medem nebo cukrem. Důležité ale je, vypít ho dokud je ještě hodně teplý!

Těm otrlejším poradíme ještě něco ze starého herbáře: Rozkrojte cibuli, naškrábejte ji nožem a šťávu nakapejte do malých chomáčků vaty. Ty vložte do nosních dírek a nechte působit asi 5-10 minut. Cibule vám nos krásně protáhne a hned můžete v pohodě dýchat. A nezapomeňte si také uvařit poctivý, silný vývar. Pokud vás hned nepostaví na nohy, alespoň si na něm pochutnáte.

Podívejte se také na video, jak si snadno a rychle zlepšit imunitu:

 • VIDEO: iStock.com/ccmixter.org (Durden_ft._Airtone Paper_Planes)/mojezdravi.cz

Autor: zuz