Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Bolí vás záda? Pomůže vám křenová placka!

28. září 2013 | 10:00

Trápí vás bolesti zad a nemůžete se narovnat? Dejte na rady našich babiček a připravte si z čerstvého křenu štiplavý zábal.

Jak na to?

Budete potřebovat kousek čerstvého křenu, hladkou mouku, sádlo, trošku oleje, případně kousek gázy.

Křen nastrouhejte na jemném struhadle a smíchejte v poměru 1 díl křenu – 1 díl sádla – 4 díly mouky. Z hmoty vytvarujte placku, kterou položíte na bolavé místo potřené olejem.

...

Pokud máte citlivou kůži, raději placku zabalte do gázy. Za pár minut ucítíte, jak se místo prohřívá. Placku nechte působit zhruba 15 minut. V každém případě byste ji měli mít přiloženou jen po dobu, která je vám příjemná. Pokud vás obklad moc pálí, ihned ho sundejte. Až placku odstraníte, omyjte místo vlažnou vodou a osušte, případně namažte vazelínou. Obklady opakujte po 2 až 3 dnech.

Blahodárné účinky křenu

Křen má díky obsahu důležitých živin a antibiotických látek posilující účinky pro naši obranyschopnost. Proto je také výborným pomocníkem při léčbě nachlazení nebo chřipky. Již v tradiční medicíně se díky hřejivým účinkům používal jako obklad pomahájící jako první pomoc proti revmatismu, otokům a bolesti kloubů a svalů.

Zelný salát s čerstvým křenem

 

Autor: oli