Pohled na nehet odhalí cukrovku i vysoký tlak. Naučte se v nich číst

 • ...
  9. června 2017 | 06:00

  Podívejte se na svoje nenalakované nehty. Máte krásný a výrazný bělejší půlměsíc na každém nehtu? Blahopřejeme, pak jste pravděpodobně zdraví a plní vitality. Lidé s výrazným bílým půlměsícem, neboli správně lunulou, mají hodně energie a jsou plní života. Důležité je ale to, aby lunula byla velká maximálně do třetiny nehtu. Co to znamená, pokud je větší nebo chybí úplně?

 • ...
  Pokud je vaše lunula větší než třetina nehtu, považujeme ji za velkou. Velký půlměsíc znamená, že vás mohou trápit problémy se srdcem, cévami a vysoký krevní tlak. Velká lunula znamená obvykle také větší objem stresu v životě. Mají to často podnikatelé a sportovci.

 • Když je váš půlměsíc příliš malý

  ..
  Příliš malý půlměsíc znamená, že máte nízký krevní tlak a problémy s oběhovou soustavou. Může být také indikátorem slabé imunity a špatně fungujícího metabolismu. Obvykle je spojen s nedostatkem železa a vitaminu B12. Pokud je lunula velmi výrazně oddělena od zbytku nehtu příčnými pruhy, může to být předzvěst diabetu.

   

 • Zcela chybějící půlměsíce

   

  Kousání nehtů patří k častým zlozvykům.

  Pokud jste na svých nehtech nebo na nehtech vašeho dítěte žádné půlměsíce nenašli, nepropadejte panice. U dětí se často lunula objeví až v průběhu času. Jsou jedinci, kterým půlměsíce opravdu chybí, a je to dáno strukturou nehtu. Nicméně pokud vám lunuly náhle zmizely, může to signalizovat poruchu oběhové soustavy. Obecně to znamená také problémy se štítnou žlázou, nedostatkem železa a vitaminu B12.

  Co znamenají různě velké půlměsíce na jednotlivých prstech? Jaké barvy lunuly ukazují na nemoc? Přečtěte si to na mojezdravi.cz.

  Máte problémy se stříháním nehtů u malých dětí? Inspirujte se v našem videu:

  360p 240p
  Jak stříhat miminku bezpečně nehty • VIDEO: 

   

   

   

   

Autor: redakce Moje zdraví
Diskuse ke článku
.
1080p 720p 360p