Fenomén antidepresiv: Proč je zobeme stále víc? Potřebujete je také?
Otřepaná fráze "Jsem na prášky" se pro každého druhého dospělého stává alespoň jednou za život skutečností. Stačí se zeptat a nejspíš zjistíte, že pilulky nosí v kabelce nejedna z vašich kamarádek.
Svět plný zhroucených lidí
Autor: Shutterstock.comDeprese je stále citlivé téma
...Autor: Shutterstock.comI když se o psychických nemocech mluví čím dál otevřeněji, je to pořád ještě citlivé téma. Stále je vnímáme jako slabost a selhání, ne jako nemoc. Jenže ona to nemoc je. Když si zlomíte nohu, také si ji neovážete prostěradlem s vírou, že „ono to nějak sroste“. Hezky si dojdete na rentgen, necháte si udělat sádru a pár týdnů se léčíte. Když se vám „zlomí“ duše, je logické navštívit psychologa nebo psychiatra. Ten postiženému obvykle doporučí, aby chodil na terapii a začal brát některý z léků.
Nebojte se antidepresiv
Nebojte se antidepresiv. Je to stejné jako třeba antibiotika.Autor: Shutterstock.comProstě když si vaše tělo neumí vyrobit správné látky k přežití samo, musí se mu pomoct chemií. „Brala jsem antidepresiva dva roky a díky nim jsem nejen přežila, ale mohla se i starat o děti a nezabalila svůj vztah s manželem. Víte, jak je úžasné mít zase dny, kdy máte po ránu radost, že jste se probudila, a těšíte se na nový den?“ dodává všem postiženým odvahu Daniela, která musela také vyhledat pomoc odborníka.
Nepodceňujte psychickou nemoc
Deprese je nemoc. S tou vám pomůže jedině terapie nebo léky. Není se ale za co stydět.Autor: Shutterstock.comZmění vás, a to rychle
Antidepresiva vaši povahu nezmění.Autor: Shutterstock.comZaberou všechny a otupí vás
Antidepresiva vás nezpomalí.Autor: Shutterstock.com