5 zlozvyků, které ničí vaše prsa | Pro ženy | Blesk.cz

5 zlozvyků, které ničí vaše prsa

 • Čas nezastavíte, ale můžete mu nastavit nohu.
  17. ledna 2015 | 06:00

  Ať se vám to líbí nebo ne, bez plastické operace nebo vzácné genetické výbavy se povislým prsům nevyhnete. Těhotenství, kojení a každé další narozeniny způsobují, že v pokožce ubývá kolagenu, stává se méně pružnou a gravitace vyhrává. Studie americké Kalifornské univerzity navíc prokázala, že vaše prsa stárnou o dva až tři roky rychleji než zbytek vašeho těla. Správnými návyky však můžete tento proces významně zpomalit.

 • Velké výkyvy váhy

  prsa, žena, podprsenka

  Drastické diety a s nimi spojený rychlý úbytek váhy následovaný opětovným tloustnutím, tedy starý známý jojo efekt, mají na vaše poprsí ničivý efekt. Pokaždé, když rychle zhubnete deset kilo a pak zase naberete, budou povislejší.

 • Zrádné cigarety

  prsa, žena, podprsenka, kouření, cigareta

  Negativní vliv kouření na  stárnutí pleti je znám již dlouho. Kouření způsobuje menší prokrvení podkoží, které je pak slabší, a kůže tedy volnější. Logicky tak závislost na nikotinu neškodí jenom vaší pleti, ale i ňadrům.

 • Nadměrné slunění

  prsa, žena, podprsenka, opalování

  Ne náhodou se všechny zralé hollywoodské hvězdy pyšnící se mladistvým vzhledem vyhýbají slunci jako čert kříži. Vystavování obličeje slunečnímu záření má prokazatelný vliv na vznik předčasných vrásek a ten samý efekt má sluneční lázeň na poprsí. Takže se sluněním to nepřehánět a nikdy nezapomenout na krém s vysokým ochranným faktorem (minimálně 30).

 • Špatná podprsenka

  prsa, žena, podprsenka

  Ať už je to podprsenka s kraječkami nebo sportovní, kterou si berete do tělocvičny, vždy by měla vaše prsa držet vzhůru. Čím více se hýbou sem a tam, tím více se v kritických partiích vytahuje kůže a ňadra jsou přitahována zemskou přitažlivostí. Zajděte si do obchodu s kvalitním spodním prádlem a nechte se přeměřit. Zkušené prodavačky vám navíc poradí, jaký typ podprsenky k vaší postavě nejlépe sedí a udrží vaši chloubu na místě.

 • Nevhodný trénink

  prsa, žena, podprsenka

  V současné době pracují vědci na výzkumu, který naznačuje, že povislost poprsí neblaze ovlivňuje i cvičení, při kterém prsa poskakují, tedy například běh či aerobní cvičení. Takže zkuste vyměnit běh za rychlou chůzi a do posilovny si pořídit kvalitní sportovní podprsenku, která nevítaný pohyb ňader nahoru a dolů minimalizuje.


Klíčová slova: prsa, povislá prsa
Diskuse ke článku
.