Sypete do sebe po hrstech vitamíny, pijete zdravotní čaje a před ústy si v dopravních prostředcích držíte kapesník, aby na vás snad někdo neprskl onoho zlého bacila? I přes to všechno vás nakonec schvátí do postele chřipka, nebo angína? Možná na to jdete špatnou cestou. Jestliže si chcete udržet pevnou imunitu, která se ubrání lecjakému virovému nepříteli, zkuste tradiční čínskou medicínu.
Hlavní filosofií této medicíny je dokonalé propojení ducha a těla. Ve chvíli, kdy bude náš duch zdravý, bude v pořádku i naše tělo. Tímto se řídí po tisíce let mnoho lidí a v poslední době se začíná ujímat i v našich končinách. O účinnosti čínské medicíny není třeba příliš pochybovat. Už samotný fakt, že její kořeny sahají přibližně dva až tři tisíce let zpět, je dostatečně silný pro to uvěřit, že to funguje.
Božský květ čínské medicíny
Božský květ, jak je v čínské medicíně označována hlíva ústřičná, je jednou z nejznámějších rostlin čínské medicíny. Jde o houbu, která roste na stromech, ze kterých získává zdraví prospěšné látky. Hlíva tak působí preventivně proti mnoha nemocem, i těm civilizačním. Pomáhá udržovat hladinu „dobrého cholesterolu“ v krvi, který pak stimuluje hladinu toho „špatného“. S výživou má mnohem větší spojitost, protože jde o účinný odbourávač podkožního tělesného tuku. Dále je rostlina doporučována lidem trpícím sklerózou, nebo pacientům s kožními chorobami, hlavně s ekzémy a popáleninami.
V tomto ročním období by ale hlíva měla být v prvé řadě naším parťákem v boji s podzimními chřipkami a nachlazeními. Vysoký obsah vitamínů, antioxidantů a minerálů posiluje imunitu. Společně s vitamínem C obsaženým v šípku a s vysokou dávkou laktobacilů se vám obloukem vyhnou všechny bacily. Hlíva ústřičná se doporučuje konzumovat celá buď čerstvá, nebo sušená. Má pak lepší a silnější účinky, než pouhý extrakt z houby.