Zbavte se bolesti hlavy: 5 způsobů jak se obejít bez prášků | Pro ženy | Blesk.cz

Zbavte se bolesti hlavy: 5 způsobů jak se obejít bez prášků

 • Bolest hlavy vás může doslova paralyzovat
  22. února 2014 | 06:00

  „Mám hlavu jako střep“, jen málokdo z nás tohle nikdy nevyslovil. Jak se ale bolesti hlavy zbavit, aniž byste se stále ládovali prášky? Máme pro vás 5 tipů, se kterými to půjde.

 • Zavřete oči


  polohy spánku
  Bolest hlavy je nejčastěji vyvolána napětím a stresem, kterým se bohužel v současné době nevyhne téměř nikdo z nás. Ať už vás bolí hlava ze stresu nebo se jedná o počínající migrénu, může vám pomoci malý relax. Lehněte si na záda a zavřete oči, vypněte všechny přístroje a zatáhněte žaluzie. Naprosté ticho a klid vám pomůže lépe se uvolnit a bolest hlavy tak bude moct snáze odeznít.
 • Napijte se


  Pomerančový džus
  Často nás bolest hlavy přepadá kvůli dehydrataci, díky které nám doslova houstne krev v žilách. Průtok krve tepnami a tepénkami v mozku se tak zpomaluje, rozdráždí se tím nervová soustava a to je důvod, proč nás může doslova třeštit hlava. V případě takové bolesti hlavy se vyplatí zvýšit příjem vody, ředěných ovocných a zeleninových šťáv nebo bylinných čajů. Během dne byste měli vypít okolo 2 litrů tekutin. Při bolestech hlavy naopak zapomeňte na kávu, kolové a slazené nápoje nebo černý čaj, které by vám ve vašem stavu přitížily.
 • Rychlá masáž


  Bolest hlavy může být nesnesitelná
  První pomoc při bolesti hlavy může být jednoduchá masáž. Pokud cítíte, že na vás jde ta známá nepříjemná bolest, přiložte si palec jedné ruky na kořen nosu a jemně stlačte. Jestliže se vám bolest už rozjela, pomůže, když přiložíte prsty obou rukou na spánky, jemně přitlačíte a budete dělat malé krouživé pohyby.
 • Teplo a chlad


  Potřebujete zamaskovat probdělou noc? Máme pro vás pár triků.
  Kdykoli na vás jde ten nepříjemný pocit, zkuste si na zátylek přiložit teplý obklad nebo naopak studený obklad přiložte na čelo. Zmírníte tak pulz ve spáncích a tím si ulevíte.
 • Zkuste sex


  Orgasmus na který nezapomenete
  Endorfiny, nebo-li hormony štěstí, které se během sexu vyplavují do těla  pomáhají společně s hormonem oxytocinem proti bolesti. Zkuste polohu, kdy si lehnete na záda a klasickou misionářskou polohu si pozměňte tím, že zvednete a propněte nohy ke stropu a roztáhněte, co nejvíce to jde. Zajistíte si tak hluboký průnik a hlavně masáž energetických drah propojených s ledvinami a játry. Ty restartují metabolismus a hlava jako střep přestane bolet. Nohy nahoře také podporují lepší prokrvení mozku a tím rychlejší odeznění bolesti. Tahle poloha navíc skvěle funguje i po bujarém večírku a léčí kocovinu.

Diskuse ke článku
.