Menstruační kalíšek: Tihle muži vám vysvětlí co s ním! | Pro ženy | Blesk.cz

Menstruační kalíšek: Tihle muži vám vysvětlí co s ním!

9. ledna 2014 | 12:30

Některé z nás na něj nedají dopustit, jiným připadá nechutný. Řeč je samozřejmě o menstruačním kalíšku - stále ještě poměrně málo rozšířené hygienické pomůcce určené pro "vaše dny". Co na něm vidíme? Muži z tohoto videa to vědí!

Co vlastně kalíšek je? Malá pružná nádobka ze silikonu, kterou si během menstruace zavedete do vaginy, kde drží na principu podtlaku a sbírá do sebe krev.

Po určité době ho jen ve sprše nebo na toaletě vytáhnete, vylijete, umyjete a zavedete znova. Odpadá tak nutnost používání a utrácení za vložky nebo tampony. Kalíšek vám totiž bez problémů vydrží několik let. Mezi jednotlivými menstruacemi ho stačí jen vyvařit.

Oproti standardně prodávaným (a reklamami protěžovaným) tampónům mají tu obrovskou výhodu, že nevysušují sliznici a nezpůsobují syndrom toxického šoku. Navíc je nemusíte ani měnit tak často, jako tampóny. Krev je v těle uzavřená, bez přístupu vzduchu, takže se "nekazí" tak rychle jako u tampónů. Kalíšky jsou tak daleko hygieničtější.

Menstruační kalíšky

Anketa
Používáte menstruační kalíšek?
Ano a už nikdy nechci nic jiného!
24 %
Zkusila jsem ho, ale nevyhovoval mi.
4 %
Nezkusila jsem a ani nechci!
35 %
Ještě jsem ho nevyzkoušela, ale mám to v plánu.
37 %
Hlasovalo: 1200 čtenářů
Děkujeme za Váš hlas!
Pokud tedy netrpíte na silnou menstruaci, klidně si můžete kalíšek vyměnit až po návratu z práce nebo ze školy. Odpadá tak nutnost manipulace s kalíškem mimo soukromí domova, což je jeden z hlavních argumentů žen, které se kalíšek bojí použít.

Stále vám i pouhé vyzkoušení kalíšku nepřijde jako dobrý nápad? Možná vás přesvědčí pánové z tohoto videa. Musíme uznat, že jsou v mnoha ohledech informovanější, než mnohé naše kamarádky. A pokud vás nepřesvědčí, tak zaručeně alespoň pobaví!