Připravte si domácí čaj: Zahání nachlazení, posiluje imunitu a přináší dobrou náladu | Pro ženy | Blesk.cz

Připravte si domácí čaj: Zahání nachlazení, posiluje imunitu a přináší dobrou náladu

 • Připravte si domácí čaj proti nachlazení i depresím.
  20. listopadu 2013 | 14:20

  Trápí vás rýma, nachlazení, máte špatnou náladu a vůbec se cítíte pod psa? Zkuste si doma připravit vyprošťovák ze všech neduhů, vlastní čaj, který vám pomůže s léčbou.

 • Černý čaj s kořením na posílení imunity


  Čaj Masala
  Silný kořeněný nápoj z černého čaje má mnoho léčivých účinků, posiluje imunitu, působí antibakteriálně a antivirově, a dokonce i zahřívá organismus. Popíjet jej můžete, i když se cítíte zdraví, protože působí preventivně proti nachlazení.

  Ingredience:
  2 lžičky sypaného černého čaje
  3 lžičky strouhaného zázvoru
  ½ lžičky hřebíček
  ½ lžičky kardamon
  3 lžíce nadrcené skořice
  Špetku bílý pepř
  1 lžička pomerančové kůry
  ½ litru vody
  ¼ litru mléka
  Na dochucení můžete použít med nebo třtinový cukr.

  Na přípravu můžete použít koření mleté, ale mnohem intenzivnější chuť a léčivé účinky získáte použitím nahrubo nadrcených ingrediencí. Připravenou směs vhoďte do vroucí vody a 5 minut povařte, pak přidejte sypaný černý čaj a mléko. Opět pár minut povařte, odstavte a nechte 5 minut louhovat. Nakonec nápoj přeceďte a dochuťte medem nebo cukrem.

 • Čaj proti nachlazení

  čaj
  Jste nachlazení a trápí vás ucpaný nos? Pak vsaďte na čaj, který znaly už naše babičky.

  Ingredience
  100 g sušeného lipového květu
  30 g mateřídoušky
  30 g oregána
  30g sušeného šípku

  Na přípravu jednoho šálku čaje proti nachlazení budete potřebovat 3 lžičky této směsi, kterou zalijte horkou vodou a nechte 10 minut louhovat. Sceďte a dochuťte lžičkou medu.

 • Pečený čaj na dobrou náladu

  Čaj
  Potřebujete nejen posílit, ale také zvednout náladu? K tomu vám dopomůže domácí pečený čaj s ovocem a koření, který vás krásně prohřeje, provoní vaší mysl a navodí vám dobrou náladu.

  Ingredience
  2 kg ovoce (hrušky, jablka, pomeranče, lesní plody…apod.)
  1 citron
  1 kg cukru
  1 lžička mleté skořice
  8 hřebíčků
  1 lžička mletého badyánu

  Očištěné a odpeckované ovoce nakrájejte na menší kousky, přidejte nastrouhanou citronovou kúru, cukr a koření a důkladně promíchejte. Rozprostřete směs na plech a vložte do trouby na 200°C na půl hodinky. Během pečení směs občas promíchejte, aby se nepřipalovala. Horkou směs i se šťávou, kterou ovoce během pečení pustilo, nalijte do umytých skleniček, nechcet vychladnout a pak uchovávejte v lednici.

  Pečený čaj pak připravte ze 3 lžiček ovocné směsi, které zalijte horkou vodou a nechte 10 minut louhovat. Po vypití čaje můžete ovoce sníst jako sladkou tečku.

Diskuse ke článku
.