Jak v zimě zhubnout? Jděte na brusle! | Pro ženy | Blesk.cz

Jak v zimě zhubnout? Jděte na brusle!

16. prosince 2013 | 15:30

Nechce se vám chodit do posilovny, trápit se na strojích a propotit tričko, ale přesto byste rádi nějaké to kilo shodili a zpevnili si postavičku?  Pak určitě vyrazte s bruslemi na ledovou plochu. Nemusíte být zrovna krasobruslařka, stačí, když si budete tenhle sport užívat.

Zimní bruslení je ideální náplní na rande, skvělou zábavou pro rodinu s dětmi i dobrým odreagováním pro partu kamarádů, kteří si při něm užijí spoustu zábavy. Ale je taky výtečným prostředkem, jak si během dlouhé zimy bohaté na dobré jídlo a pití, udržet svoji figuru.

Bruslení
Ledové hubnutí

Během hodinky intenzivní jízdy na bruslích, spálíte až 2 800 kJ, zpevníte zadeček, stehna i břicho a posílíte lýtka. Jediné na co si při tomto sportu musíte dávat pozor, jsou tvrdé pády, při kterých raději dopadejte na zadek, než na zápěstí.

Bruslení
Jak dlouho bruslit když jste si dali:

Svařák s cukrem: Budete muset bruslit minimálně 19 minut bez přestávky, abyste se zbavili 800 kJ.

Světlé pivo 12°: Vyrazte na led na 16 minut a spálíte jeden půllitr piva o 700 kJ.

Klobása s chlebem: Taková klobása má asi 1 500 kJ, abyste se jich zbavili, budete muset na ledě vydržet celých 35 minut.

Svíčková s knedlíkem: Pokud je vaší běžnou porcí svíčková se šesti knedlíky, připravte se na více jak hodinový maraton, kterým se musíte zbavit celých 3 000 kJ.

Porce hranolků: Jedny hranolky vybruslíte za 20 minutek, při kterých z těla dostanete 850 kJ. Pokud k nim ale přidáte tatarku, pak si i na ledě budete muset přidat, a to celých 25 minut.

Smažený sýr bez přílohy: Takový klasický smažák o 2 300  kJ vypotíte na bruslích až za 53 minut.

Chcete zhubnout? Pak hurá na brusle.
Jak se na led obléct

Zapomeňte na parádu a na ledovou plochu se oblékněte maximálně teple. Ideální je vrstvené oblečení a hlavně teplé ponožky, které si oblékněte přímo na nohy, místo toho, abyste si je natahovali přes tenké ponožky. Ty by totiž mohly způsobit to, že se vám noha příliš zpotí a začnou vás nepříjemně dřít.  Dětem pak pořiďte helmu, přeci jsou jejich pády tvrdé a bezpečnost by měla být na prvním místě.

Další články z kategorie