Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Nepodceňujte výživu dětí. Správná strava se řešila i na filmovém festivalu

14. června 2023 | 00:00
Prezentace klienta |

Obezita dětí bohužel roste. Stále důležitějším tématem se proto stává vzdělávání v oblasti zdravé výživy a zdraví. Právě o tom se mluvilo i v rámci programu Zlín film festivalu. Proběhl zde v pořadí 9. letošní akreditovaný seminář projektu Zdravé 5 od Nadačního fondu Albert.

Účastníci se dozvěděli novinky z oblasti správné výživy a výchovy ke zdraví a zdravotní gramotnosti. Odnesli si sérii materiálů pro práci s dětmi a naučili se je využívat, aby mohli poznatky šířit dál.

Semináře, který je akreditovaný MŠMT, se za pět let zúčastnilo přes 1 200 pedagogů. Díky nim se informace o zdravé stravě dostaly hravou a zábavnou formou k více než 40 000 dětí.

„Výuka a šíření povědomí o zdravém stravování a správném životním stylu se s nárůstem obezity u dětí stává stále zásadnější. Jsme rádi, že jsme mohli náš seminář odpřednášet na tak prestižní akci, jako je Zlín film festival,“ vysvětluje Alena Paldusová, manažerka projektu Zdravá 5.

„Zájem překračující kapacitu je důkazem, že důležitost této problematiky narůstá,“ dodává Paldusová.

Skvělé pomůcky pro praktická cvičení

Na semináři účastníci oceňují metodické pomůcky a kompletní didaktiku pro práci s dětmi, kterou si po skončení odnáší. Navíc si práci s pomůckami také vyzkouší.

Velkou oblibu si získal blok od RNDr. Pavla Suchánka na téma výživy dětí nebo část PaeDr. Lenky Kubrichtové, která hovoří o výchově ke zdraví.

Video se připravuje ...