Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Co s vyhranou miliardou? Loterie Eurojackpot zjistila, že muži sní o autě a ženy o ostrově

6. dubna 2022 | 00:00
Prezentace klienta |

Miliardové výhry v největší loterii Eurojackpot jsou teď na dosah dvakrát týdně. K tradičnímu pátečnímu losování se přidaly pravidelné úterky. Nejvyšší čas si promyslet, jak by šlo s výhrou naložit. Maximální Eurojackpot může dosáhnout až k hranici 120 milionů eur, v přepočtu až 3 miliard korun. Inspirujte se: Eurojackpot se zeptal v pěti zemích Evropy, co znamená bohatství a co by si lidé za vysněné miliardy pořídili.

Průzkum v Čechách, na Slovensku, ve Finsku, Německu a Itálii se zaměřil nejen na miliardové investice. Lidé napříč dotazovanými státy by si na prvním místě pořídili luxusní nemovitosti. Nejčastěji ale o krásném bydlení sní Češi a Slováci. Na druhém místě by si muži pořídili luxusní automobily. Ženy by naopak investovaly do soukromého ostrova.

Jezdit vlakem, nebo Defenderem

Eurojackpot je nejrozšířenější evropská loterie. Vznikla ve Finsku a dnes se hraje už v osmnácti zemích. U nás je od podzimu 2014 a právě v Čechách rok poté padla také dosud rekordní výhra Eurojackpotu: 2,5 miliardy korun. O výhře dnes už kolují městské legendy, pravda je ale jen jedna. Bylo to v květnu 2015 a sázející z Pardubicka si přijel pro výhru do Prahy vlakem. Předávající výhry, který s ním měl tehdy možnost hovořit, prozradil, že výherce byl úplně klidný. Část peněz si odvezl v hotovosti a měl dost nakvap – chtěl totiž chytit vlak zpátky. Jezdit vlakem se může zdát jako nesmysl, když se v rámci českého Eurojackpotu hraje také o celkem 50 luxusních vozů Land Rover Defenderů. Desítka vozů získá nové majitele každé úterní slosování. Hodnota každého prémiového vozu je 2,2 milionu korun.

Miliardářská vila budoucnosti

Jak si v dnešní době představují lidé drahou nemovitost? Téma ekologie a udržitelnosti a překvapivě velmi racionální přístup – to vše se promítlo i do představ o bohatství. Italové, Němci i Finové si luxusní dům představují jako energeticky úsporné bydlení obklopené zelení. Na Slovensku šli ještě dál a místo okázalého luxusu lidé sní o vlastní salaši s ovcemi. Na rozdíl od konce minulého století, kdy symbolem bohatství byla vlastní jachta či letadlo, je nyní za skvělý život považováno bydlení v souladu s přírodou. 

Život v utajení

Věřte nebo ne, ale není úplně vyloučeno, že ve vašem sousedství žije skrytý miliardář. Lidé napříč Evropu se totiž shodují, že by o své výhře v loterii pravděpodobně řekli maximálně nejbližší rodině jako je manžel, manželka, životní partner, rodiče a potomci. Perličkou je informace, že se najdou i lidé, kteří by výhru tajili i před svými dlouholetými partnery. Tajnůstkařili by zejména muži, jen s výjimkou Finska, kde by si pro sebe častěji nechaly tajemství o výhře spíše ženy.

Hraj s rozumem | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.