Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Fanděte našim hokejistům: Jak si namalovat vlajku na obličej?

18. května 2017 | 12:00

Dnes čeká české hokejisty důležitý zápas ve čtvrtfinále, ve kterém jde o všechno. Na led se postaví s obávanými hráči Ruska a poražení balí kufry a končí v turnaji. Podpořte naše kluky a buďte fanouškem, jak se patří – i s národní vlajkou na tváři. Poradíme vám, jak si ji správně namalovat.

K namalování národní vlajky budete potřebovat speciální barvy na obličej, které koupíte téměř v každém hračkářství nebo obchodech s karnevalovými převleky. Pokud chcete, aby vám vlajka vydržela co nejdéle, minimálně den před malováním nepoužívejte krémy na obličej. Na make-upu, který není příliš mastný, drží barvy bez problému.

Vlajka na tvář

Pokud si vlajku budete malovat sama, dejte pozor na zrcadlení. Začněte modrým trojúhelníkem, který vždy směřuje (jako šipka) k uším. Dále sáhněte po červené barvě a dokreslete dolní obdélník. Posledním krokem je horní bílý obdélník. Všechny obrazce můžete vybarvit hned nebo až po dokončení celého obrysu vlajky.Minimálně 30 minut na své "dílo" nesahejte, aby dostatečně zaschlo. Nezapomeňte si barvičky sbalit s sebou. Během horlivého fandění může dojít k rozmazání.

Vlajka přes celý obličej

Pokud nejste troškař, pomalujte si rovnou celý obličej. Zabere to sice více času, ale o to lepší je výsledný efekt. Začněte opět modrým trojúhelníkem, který směřuje (jako šipka) od čela směrem k nosu. "Šipku" ukončete v horní části nosu a vynechejte obočí. Poté sáhněte po červené barvě a pravou část obličeje pomalujte. Dejte pozor na oblast kolem očí. To samé platí i o levé straně, kterou vybarvíte bílou barvou. Vlajku ukončete v oblasti spodní čelisti. Je lepší nedotahovat vlajku až na krk, protože byste si mohla barvou ušpinit oblečení.

Podívejte se, co o klíčovém duelu s Ruskem řekl trenér české reprezentace Jandač:

Jandač o klíčovém duelu s Ruskem: Znarok udělal kus práce, tým není jen o hvězdách • VIDEO: iSport TV

Vše o letošním mistrovství světa v hokeji se dozvíte ZDE!

Autor: red