Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Fanděte našim hokejistům: Jak si namalovat vlajku na obličej?

30. dubna 2022 | 12:00

Mistrovství světa v hokeji už je tu za pár dní, uskuteční se od 13. do 29. května 2022 ve Finsku. Ať už budete fandit doma, v restauraci nebo přímo na místě, buďte fanouškem, jak se patří – i s národní vlajkou na tváři. Poradíme vám, jak si ji správně namalovat.

K namalování národní vlajky budete potřebovat speciální barvy na obličej, které koupíte téměř v každém hračkářství nebo obchodech s karnevalovými převleky. Pokud chcete, aby vám vlajka vydržela co nejdéle, nepoužívejte před malováním  krémy na obličej. Na make-upu, který není příliš mastný, drží barvy bez problému.

Vlajka na tvář

Pokud si vlajku budete malovat sama, dejte pozor na zrcadlení. Začněte modrým trojúhelníkem, který vždy směřuje jako šipka k uším. Dále sáhněte po červené barvě a dokreslete dolní obdélník. Posledním krokem je horní bílý obdélník. Všechny obrazce můžete vybarvit hned nebo až po dokončení celého obrysu vlajky.

Minimálně 30 minut na své "dílo" nesahejte, aby dostatečně zaschlo. Až půjdete na hokej, nezapomeňte si barvičky sbalit s sebou. Během horlivého fandění může dojít k rozmazání. 


Vlajka přes celý obličej

Pokud nejste troškař, pomalujte si rovnou celý obličej. Zabere to sice více času, ale o to lepší je výsledný efekt.

Začněte opět modrým trojúhelníkem, který směřuje jako šipka od čela směrem k nosu. "Šipku" ukončete v horní části nosu a vynechejte obočí. Poté sáhněte po červené barvě a pravou část obličeje pomalujte. Dejte pozor na oblast kolem očí. To samé platí i o levé straně, kterou vybarvíte bílou barvou. Vlajku ukončete v oblasti spodní čelisti. Je lepší nedotahovat vlajku až na krk, protože byste si mohla barvou ušpinit oblečení. 

Autor: red