Je to ještě hezké? Dcera fotí matku v pozicích z Playboye | Pro ženy | Blesk.cz

Je to ještě hezké? Dcera fotí matku v pozicích z Playboye

7. ledna 2014 | 12:40

Fotografka Natalie Kirck (27) požádala svou matku Candance (55), aby jí pózovala na odvážných fotkách v projektu Natural Deceptions. Ochotná matka proto nasadila paruku, svlékla šaty a dodala tomu sexy výraz a nechala se fotit v pózách, které společně s dcerou našla v Playboy.

Vztyčené bradavky, našpulené rty a postoj „femme fatale“, to je projekt mladé fotografky fotící svou vlastní pětapadesátiletou matku. „Vzpomínám si, jak jsem svou první fotku z projektu ukazovala na škole, a jeden z mužů mi řekl, že to není vtipné, že by se moje matka měla stydět,“ vzpomíná Natalie na začátek projetu Natural Deceptions a dodává, že lidé se na fotky dívají jinak, než by měli a kritizují její mámu, místo toho, aby se zamysleli nad tím, že i starší ženy žijí sexuálním životem a mohou být přitažlivé. „Moje matka je často překvapena tím, jak se ztvárňuje „sexy osobnost“, je to totiž diametrálně odlišné od její představy.“

Stereotypní ženská sexualita

Sedmadvacetiletá fotografka se snaží poukázat novým způsobem na ženskou sexualitu a zkoumat to, jak na sexualitu stárnoucích žen reaguje společnost.

„K focení mě přiměl můj odpor k dnešní společnosti a kultuře, která udává tón mladých a anorektických žen a sexualita těch starších je naprosté tabu. Mě naopak fascinuje to, jak starší ženy vnímají své tělo. Snažím se vylíčit krásu úplně jinak,“ říká Natalie.