Je tohle ještě umění? Muž se fotí se ženami kolem krku | Pro ženy | Blesk.cz

Je tohle ještě umění? Muž se fotí se ženami kolem krku

19. prosince 2013 | 12:00

Někdo nosí kolem krku stříbrnou lišku, někdo šátek, jiný zase nahou ženu. Newyorský umělec Nate Hill (36) se fotí se ženami obtočenými kolem svého krku a vydává to za umění.

Kontroverzní šestatřicetiletý umělec Nate Hill, který žije v New Yorku si kariéru postavil na docela kuriózním kousku. Oblečený ve smokingu se totiž fotí s polonahými nebo zcela nahými ženami, které si zkrátka hodí kolem krku. Fotografie nejsou nijak profesionálně na úrovni, některé jsou dokonce foceny jen mobilním telefonem, přesto ale vyvolávají vášnivé diskuze.

Umění s vyšším posláním

Podle Nate Hilla se ale nejedná jen o nějakou exhibici, ale o umění, které bojuje proti rasismu. Projekt, který byl zahájen před čtyřmi měsíci čítá již více jak 7 500 snímků, které by měly poukazovat na to, že černý muž si klidně může začít s bílou ženou a není na tom nic špatného. „Nechci lidem říkat, co mají dělat, jen chci, aby se zamysleli nad svými činy,“ říká. Nate Hill je sám míšeného původu „Jsem napůl černý a napůl bílý a rozhodně se neidentifikuji jako černoch.“

Feministky a twitter jsou proti

Jeho projekt vyvolává pozitivní reakce zejména u mužů, naopak ženy jsou rázně proti a berou jeho fotografie jako znevažování žen. On sám s trochou nadsázky přiznává „Ano, ve fotkách jsou ženy pouze šátky a já jsem středobod.“ Jeho názor se ale nelíbí provozovatelům twitteru a facebooku, a tak mu zablokovali účet, stejný osud jej čeká i u instagramu, kde zatím vehementně postuje svá dílka.