Dětem vstup zakázán: Německý kavárník si otevřel podnik, kam s kočárkem nesmíte | Pro ženy | Blesk.cz

Dětem vstup zakázán: Německý kavárník si otevřel podnik, kam s kočárkem nesmíte

8. listopadu 2013 | 13:00

Zatímco všude ve světě vznikají takzvané "baby friendly" podniky, tedy místa s dětskými koutky a prostředím i pro ty nejmenší, Ralf Rüller se rozhodl, že ve své kavárně děti nechce. Proč?

Berlínská kavárna The Barn se pyšní tím, že je pro Němce milující kávu skutečnou oázou klidu a pohody. Založil ji před šesti lety barista Ralf Rüller, protože byl nešťastný z kvality kávy, která se připravuje v německých kavárnách i  prostředí kaváren samotných. Rozhodl se tedy povýšit pití kávy na skutečný zážitek, který by neměl být ničím rušen.

Děti ano, ale jen vychované

Berlínská kavárna The Barn poskytuje svým zákazníkům kvalitní kávu a tiché prostředí
S potomky sem sice můžete, ale musí se umět chovat. Majitel tvrdí, že když jsou děti ve věku, kdy nevydrží v klidu sedět a být potichu, mají s nimi rodiče jít na hřiště, nikoliv do kavárny. Ostatně děti ani kávu pít nesmí, takže podle něj v kavárně nemají co dělat.

Ticho léčí

Berlínská kavárna The Barn poskytuje svým zákazníkům kvalitní kávu a tiché prostředí
Jediné, co tak v tomto berlínském podniku uslyšíte, je vrčení mlýnků a kávovarů, cinkání lžiček a tlumené rozhovory ostatních hostů. Nesmíte sem se psem, dětským kočárkem a dokonce ani s laptopem. Zakázáno je také kouřit a telefonovat. Je to proto, že Ralf nestojí o hlasité pracovní i soukromé hovory zákazníků nebo výskot dětí, který by mohl rušit ostatní návštěvníky.

Nadšení i kritika

Berlínská kavárna The Barn poskytuje svým zákazníkům kvalitní kávu a tiché prostředí
Jak se dalo předpokládat, setkal se s nadšenými i kritickými ohlasy a to i ze strany samotných berlínských matek. Ty na jedné straně oceňují, že existuje místo, kde by je od kávy, zákusku a knihy nerušily žádné děti, včetně těch vlastních, na druhé straně je však jeho rozhodnutí mnohými z nich považováno za neetické.

Prohlédněte si fotky berlínské kavárny v naší galerii a prozraďte nám, jaký na ni máte názor. Ocenili byste podnik, ve kterém nehraje hudba a nepoletují tam rozjívené děti?