
Zapomenutý humr, vikingský roh, přenosný pisoár i koště: Co všechno lidé v roce 2024 nechali v Uberu?
Klíče, mobil, peněženka. Klasika, kterou většina z nás aspoň jednou v životě hystericky hledala mezi sedačkami, v batohu nebo v útrobách gauče. Ale co třeba živý humr, šicí stroj, falešná krev nebo vycpaný králík? Svět věcí, které lidé loni zapomněli v Uberu, je všechno, jen ne obyčejný. Připravte se, tenhle seznam je jízda.
Ztráty a nálezy po celém světě: Humři, duchové a hamburgerové dýchánky
Na začátek něco málo klasiky: mobilní telefony, klíče, batohy. Jasně, nuda. Ale co říkáte na deset živých humrů, řetězovou pilu, pastičku na duchy z Ghostbusters nebo luxusní hodinky Rolex? Ne, tohle nejsou kulisy nového Tarantinova filmu, ale opravdové ztracené poklady zapomenuté ve vozech Uberu v roce 2024.
Někteří zapomnětlivci se evidentně rozhodli proměnit zadní sedačku v jídelní stůl. A pak tam nechali zajímavé věci. Do statistiky přibylo například 175 hamburgerů (!), 24 plechovek kukuřice, termoska s polévkou nebo 18 litrů fazolí. Ano, litrů. Fazolí. Kdo jezdí Uberem s takovým nákladem, zůstává pro mě záhadou. Ale budiž.
Když zadní sedačka přejde do vlastnictví Shreka
Ne všechno ztracené mělo nutně kalorickou hodnotu. Některé předměty by patřily spíš do muzea absurdit. Mě obzvlášť pobavily tyto: čarodějnické koště, ušní kapky pro psy, uši Shreka, sada na testování DNA, růžový vějíř se dvěma srdíčky a nápisem Bimbo, ortopedické vložky do bot, vikingský roh, sedadla ze stadionu (?), přenosný pisoár (hlavně prakticky!).
Někdo zapomněl i sochu slepice, dvě matrace, pilulky s ashwagandhou, falešnou krev, vycpaného králíka, a aby toho nebylo málo – mini ledničku. Opravdu!
Láska i rozchody
Uber evidentně není jen dopravní prostředek, ale i prostředník životních momentů. V autě tak zůstaly zásnubní prsteny, svatební závoje, ale taky rozvodové papíry. Nyní to chápu ještě jinak – Uber: z bodu A do bodu B – a někdy taky od my k už nikdy více.
A co Češi? V klidu, nezklamali jsme
Ztratit se dokáže kdeco a český národ v tom rozhodně nehraje druhé housle. V našich Uberech zůstaly: diplomatický pas, zlatý indiánský náhrdelník, sparťanská šála (věřím, že skalní fanoušek už ji má zpět), zlatý prsten po babičce i něco z našeho dětství – bílé tamagoči.
Ale také seriózní věci, mezi něž bych zařadila kochleární implantát, rovnátka, plnou moc nebo dron. A perlička? Obraz, který se místo na zeď dostal nejdřív do kufru auta… kde taky zůstal.
Kdy toho zapomínáme nejvíc?
Podle statistik to jde ruku v ruce s víkendem a nocí. Celosvětově se nejčastěji ztrácelo v sobotu mezi jedenáctou večer a jednou ráno, kdy už začíná být únava silnější než pud sebezáchovy. Logicky. A datum s rekordem? 26. říjen, kdy se svět převlékal do kostýmů na blížící se Halloween a masky zůstávaly po halloweenských párty v autech častěji než střízlivý rozum.
Češi zapomínají nejvíc se začátkem léta
U nás v Česku vévodí žebříčku ztrát oblečení. Následují zavazadla, šperky a drobná elektronika. Největší sklizeň zapomnětlivosti jsme zaznamenali 10. června – začíná léto, výlety, večírky... Stačí málo a tamagoči už má nového majitele.
Co dělat, když vám humr ujede?
Pokud se i vám něco podobného stane, nezoufejte. Jezdíte-li Uberem, je dobré vědět, že v aplikaci najdete funkci Najít ztracenou věc. Stačí kliknout, spojit se s řidičem a doufat, že váš humr ještě neodlezl do vedlejší čtvrti. Pokud si letos v Uberu něco povezete, přidejte na seznam typu peněženka, klíče… raději i smysl pro humor. Ten se vám při hledání ztracených věcí bude určitě hodit.
Zdroj: Uber.com