Nejšílenější festival světa Burning Man: Týden nahoty, volnosti a nespoutané zábavy | Pro ženy | Blesk.cz

Nejšílenější festival světa Burning Man: Týden nahoty, volnosti a nespoutané zábavy

8. září 2018 | 06:00

Každý rok, na přelomu srpna a září, se vyschlé jezero v severní Nevadě promění v městečko Black Rock City. Místo, kde nepotřebujete k životu internet ani peníze, láká každoročně tisíce lidí z celého světa. Podívejte se do fotogalerie na festival, který nemá obdoby.

Při pohledu do fotogalerie budete mít nejspíš pocit, že jste se ocitli v jiném světě. A nebudete tak daleko od pravdy. Festival, kde se lidé oblékají do ulítlých kostýmů, vznikl v polovině osmdesátých let a z několika začínajících stovek se postupně rozrostl až do sedmdesátitisícového davu. Místo, kde se neřeší peníze nebo internet, kde se lidé na sebe usmívají a během jednoho týdne absolutně nic neřeší, láká návštěvníky z celého světa.

Lidé se sem sjíždí, aby prožili týden plný volnosti, mnohdy nahoty a neřízené zábavy. Přestože zde lidé oslavují volnost a svobodu, má Burning Man svá pravidla, která se musí dodržovat. Zakázány jsou zbraně, pyrotechnika a jízda po areálu rychlostí vyšší než osm kilometrů za hodinu.

Součástí festivalu jsou hudební koncerty, světelné show a mnoho dalších představení. Celý festival pak zakončí podpálení obří lidé  postavy vyrobené ze dřeva, tedy Burning Man. Pokud se na festival rozhodnete jet, musíte zaplatit šest set padesát dolarů, přivést si vlastní jídlo a pití a při odjezdu po sobě všechno uklidit.

Letos se Burning Mana zúčastnila například modelka Nikol Moravcová, která na festivalu oslavila líbánky. A co vy? Jeli byste na tento festival?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

L E T ‘ S R O L L T H E D U S T #burningman2018 #rollerdisco #blackrockcity Outfit by @carbickovabijoux & @jsemzofie

Příspěvek sdílený Nikol Moravcova💋 (@nikolmoravcova),Zář 1, 2018 v 1:09 PDT

 

Autor: Aneta Valešová