Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Zrzky z celého světa. Jsou opravdu krásnější, než ostatní ženy?

23. února 2018 | 06:00

Fotograf Brian Dowling pochází se Spojených států. Kvůli své práci se však musel přemístit do Berlína, kde se uchytil jako úspěšný reklamní fotograf. Přestože mu jeho práce šla hezky od ruky, rozhodl se pro roční pauzu a začal pracovat na svém vlastním projektu - focení rudovlasých žen. 


Brian začal cestovat a v místech, která navštívil, vyhledával zrzky všeho druhu. Od těch s temně rudými vlasy až po světle zrzavé dívky s jemnými světlými rysy obličeje. Navštívil více než dvacet zemí, z nichž si přinesl na tisíc fotografií. Z nich nakonec vybral 130, které utvořily jeden unikátní projekt.

Fotografování rudovlasých dívek navíc nebylo samoúčelné. Svůj projekt, z něhož vznikne dokonce fotokniha, začal Dowling fotit s konkrétním úmyslem: bude sloužit jako pomůcka osvěty o šikaně, jíž jsou často vystaveni právě ti, kdo jsou něčím jiní. Fotograf chtěl ukázat, že i tyto krásné dívky jsou něčím „jiné“ a tím pádem i ony by mohly být obětí šikany.

Fotograf tak v podstatě angažovaně cílí na potenciální škůdce, který si může díky Dowlingovým snímkům uvědomit, jak scestné je škatulkování a ostrakizace těch, kteří něčím vynikají či vybočují.

Další zajímavé fotogalerie naleznete ZDE na webu Reflex.cz >>>


Autor: Tereza Stonišová, Reflex.cz
Video se připravuje ...