Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Nebeská nádhera: Pilot fotí blesky a bouřky z kokpitu letadla

17. října 2017 | 06:00

Jednatřicetiletý pilot Santiago Borja má tak trošku netradiční koníček. Z kokpitu letadel fotí blesky a bouřky. Své fotografie sdílí na sociální síti Instagram a jeho snímky milují tisíce fanoušků. Není se čemu divit. Je to opravdu parádní podívaná!


Pilot, který žije v ekvádorském Quitu, stíhá během svých nesčetných cest také fotit. A protože většina fotografií pochází z desetitisícových výšek, jsou vskutku ohromující. Jistě, cestování letadlem už pro mnohé z nás není nic neobvyklého, jenže málokdo z nás se dostane do pilotova kokpitu. A už vůbec ne s fotoaparátem, který by zachytil bouřku a blesky doslova na dosah ruky. 

Na Instagramu Santiago Borja sám sebe prezentuje jako „fotografa mraků“. Kdyby snad někdo pochyboval, že fotky opravdu pořizuje pilot, umisťuje tento Ekvádořan čas od času také snímky s palubní deskou. Z těchto fotografií je pak velmi dobře patrné, jaký vízus pilot dopravních letadel vlastně má. 

Borja svými fotografiemi zaujal už několik médií, naposledy například The Washington Post. Pilot ekvádorských aerolinek v rozhovorech mimo jiné uvedl, že vyfotit blesk za letu není nic jednoduchého. „Většinou je nejtěžší nastavit čas,“ uvedl Santiago. „Barevnost a světelnost blesků je totiž dosti nevyzpytatelná, zvlášť když v kabině nemám stativ.“ Ze snímků je ale zjevné, že i přes nesnadné technické řešení těchto snímků se pilotovi-fotografovi ve vzdušných výšinách velmi daří. Posuďte sami!

Úchvatné video: Takhle vypadá bouřka zachycená z vesmíru

Video se připravuje ...
Úchvatné video: Takhle vypadá bouřka z vesmíru • VIDEO: Twitter/Tim Peake

Další zajímavé fotogalerie naleznete ZDE na webu Reflex.cz >>>

Autor: Tereza Stonišová, Reflex.cz
Video se připravuje ...