Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Chystáte se k moři? Na těchto evropských plážích budete (téměř) sami

 • ...
  26. července 2020 | 06:00

  Chystáte se k moři a přemýšlíte, jakou destinaci vybrat? Máme pro vás několik tipů na pláže, které jsou nejen nádherné, ale navíc nyní budou (téměř) bez lidí. No nezní to skvěle?

  Pláže, na kterých budete úplně sami, byly vždy jedním z nejlákavějších míst, kde strávit dovolenou. Teď to platí ještě o něco víc a důvodem není jen romantika a klid, ale také bezpečnost. Podmínkou zároveň musí být, aby byly v blízkých a turistům otevřených destinacích. Kde tedy zapomenuté, a přitom krásné kouty Evropy hledat?

 • Mónsul, Andalusie

  Mónsul, Andalusie
  Autor: Invia

  „Jde o jednu z krásných nedotčených pláží přírodního parku Cabo de Gata na jižním výběžku Španělska, který sám o sobě stojí za výlet. Různě barevné skály na jeho pobřeží střídají majáky a právě klidné písčité pláže. Svou krajinou to tu velmi připomíná Mexiko. Do Španělska je navíc možné bez problémů vycestovat,“ popisuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

 • Pláž Petani, Kefalonie

  Pláž Petani, Kefalonie
  Autor: istock.com

  „Přímo k ní lze dojet autem a je tu i restaurace, ale pláž je dostatečně velká na to, abyste ostatní mohli pozorovat pěkně z dálky. Moře je tu průzračně čisté a pláž je písčitá. Obklopují ji vysoké skály, z nichž je nádherný výhled. Nespokojte se tu proto jen s koupáním a sluněním, ale vyrazte i na malou procházku,“ doporučuje Řezníčková.

 • Chia, Sardinie

  Chia, Sardinie
  Autor: Invia

  Hodinu od hlavního města Sardinie Cagliari leží vesnička Chia. Sama sice neleží přímo u moře, ale jmenuje se po ní i řada nedotčených zátok s dlouhými čistými a často prázdnými plážemi. Zkuste třeba Capo Spartivento, což je nejjižnější bod Sardinie. Společnost vám tu možná budou dělat jen hrstka surfařů a skupina plameňáků, kteří se do místní laguny vydávají nakrmit se.

 • Cala Pregonda, Menorca

  Cala Pregonda, Menorca
  Autor: Unsplash

  Menorca je známá jako klidnější sestra Mallorky. Pokud se navíc vydáte na ještě tišší sever, najdete skutečně téměř zapomenutá místa. „Pláž Pregonda je dlouhá a písčitá a také neobvykle zbarvená – její písek je stejně jako skály, které ji lemují, oranžový. Klidné je tu i moře, protože záliv chrání před větrem malé ostrůvky. Počítejte však s tím, že samota je vykoupena tím, že tu nenajdete žádné občerstvení. Nezapomeňte si věci na piknik a hlavně spousty vody přinést s sebou,“ radí Řezníčková.

 • Île de Porquerolles, Côte d’Azur

  Île de Porquerolles, Côte d’Azur
  Autor: Krasneplaze.cz

  Francouzská Riviéra patří k nejoblíbenějším letním destinacím, přesto i tady můžete najít nádherná zákoutí, kde vás nikdo nebude rušit. Stačí si půjčit loď nebo člun, spousta takových míst je totiž přístupná jen z vody. Ostrov Porquerolles se nachází mezi Marseille a Cannes. Jezdí sem pravidelná lodní linka, přesto je tu božský klid. Dlouho totiž byl soukromým majetkem, a tak se jej podařilo uchránit před přílišnou zástavbou. Pomohlo i to, že je od 70. let součástí národního parku, a tak tu nejsou hotelové resorty, ale třeba botanická zahrada, strmé útesy i zátoky s překrásnými plážemi.

 • Palagruža, Chorvatsko

  Palagruža, Chorvatsko
  Autor: Hrvaska.net

  Mysleli jste si, že najít absolutní klid v Chorvatsku je nemožné? Vydejte se na odlehlý ostrov Palagruža ležící mezi italským a chorvatským pobřežím. Důležitost jeho polohy připomíná i maják tyčící se vysoko na skále, který zároveň ostrovu dodává romantickou atmosféru lehce zapomenutého místa. Na jižní straně ostrova v zátoce Velo Žalo pak najdete jednu z nejkrásnějších pláží celého Jadranu.

 • Tyulenovo, Bulharsko

  Tyulenovo, Bulharsko
  Autor: Unsplash

  „Dokonce i v Bulharsku lze najít pobřeží, které byste si klidně mohli splést s tím v Austrálii nebo přinejmenším na Madeiře. Tyulenovo si zamilují milovníci potápění, turistiky nebo šplhání po skalách, ale i ti, kdo hledají nedotčené divoké pláže. Opravdu jde o nejfotogeničtější místo široko daleko. Jedinou nevýhodou je lehce matoucí název – poslední tuleni odtud bohužel zmizeli už v 70. letech,“ říká Andrea Řezníčková.

   

Autor: Aneta Valešová
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...