1) Lesbos
Na bájném ostrově roste kolem 15 milionů olivovníků, vyrábí se zde jeden z nejkvalitnějších olivových olejů, nebo že ze zálivu Kalloni pocházejí nejlepší a nejchutnější sardinky.
Jsou považovány za jedny z nejzdravějších sardinek na celém světě a na všech trzích, kde se objeví, je o ně obrovský zájem. Mimořádné vlastnosti Kalloňských sardinek se připisuje minerálům z bujných hájů olivovníků lemující celý záliv.
Kalloňské sardinky jsou trochu menší než ty, které běžně známe, proto se výborně hodí jako snack v podobě solených sardinek. Zmíněné sardinky z Kalloni jsou natolik proslulé, že se zde koná i speciální festival, který je oslavuje.
2) Atény
Pokud by návštěvník chtěl zkusit něco ostřejšího, měl by vyrazit do srdce Řecka – do samotných Atén. V nejstarší evropské metropoli totiž může člověk ochutnat brandy a další likéry v Brettosu, druhé nejstarší palírně v Evropě!
Ohromná zeď, na které jsou vystavené láhve destilátu v nejrůznějších barvách, se stala nezaměnitelnou součástí a chloubou celého baru.
Kromě exkluzívního brandy se zakladatel baru Michael Brettos zaměřil i na výrobu ouza, řeckého národního nápoje. Jde o anýzovou alkoholickou specialitu, do které se často přidávají i semena fenyklu, koriandr, lékořice, máta, skořice, lískové ořechy, hřebíček či citrusové květy.
3) Chios
Na Chiosu se nachází vzácná odrůda pistácie lentišku, přezdívaná plačící strom. Z navrtané a nařezané kůry totiž strom roní vonnou pryskyřici, která záhy ztuhne v průsvitné žluté slzy – mastix.
Mastix se zhruba od roku 50 n. l. vyrábí téměř výlučně na ostrově Chios a patří k nejvzácnějším a nejceněnějším přírodním produktům s širokým využitím. Ve starověku jej využívali lékaři při onemocnění artritidy, žaludečních a ledvinových potížích nebo i průjmu.
Vyrábělo se z něj i kadidlo a byl nepostrádatelnou součástí při mumifikaci. Dnes se používá zejména při výrobě lepidel, laků chránící olejomalby, dále do malířských barev a díky své příjemné vůní se hojně používá i do mýdel a kosmetických přípravků.