Karel Gott jako herec? Neuvěříte, v kolika filmech se objevil! | Pro ženy | Blesk.cz

Karel Gott jako herec? Neuvěříte, v kolika filmech se objevil!

13. července 2019 | 06:00

Karel Gott je fenomén, je to legenda, a právě nyní slaví úžasných osmdesát let! Během svého života toho stihl hodně a zabrousil do mnoha oborů, nejen v šoubyznysu. Má na kontě i pěknou řádku filmů, dokumentů a seriálů! Podívejme se, jak vypadal ve svých filmových rolích.

Karel Gott se samozřejmě věnoval mnohem intenzivněji své pěvecké kariéře, která mu přinesla popularitu nejen v rodné zemi, ale i v zahraničí. Když se řekne jeho jméno, znají ho i cizinci. Jako herec se představil v několika filmech. V mnoha z nich se objevil jen v malé roličce a často hrál sám sebe.

Prvním filmem, ve kterém hrál Karel Gott hlavní roli, byl snímek Hvězda padá vzhůru v roce 1974. Tolik prostoru už potom asi v žádném jiném filmu nedostal, možná si vzpomínáte na roli v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, kde si s Waldemarem Matuškou a Hanou Hegerovou zazpíval oblíbenou píseň Vy byste pořád seděla. Zahrál si také Lucifera v pohádce Z pekla štěstí nebo v kultovním snímku Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Na to, jak mu to ve filmech slušelo, se můžete podívat v naší galerii.