Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Nejošklivější modelka na světě Melanie Gaydos trpí vzácnou chorobou, a přesto je za hvězdu!

4. září 2015 | 06:00

V modelingovém průmyslu je vše především o originalitě. Udávají se stále nové trendy, hledají se nové neotřelé tváře. Díky tomu, že Melanie dokázala smířit se se svou nemocí a přijmout svůj vzhled, podařilo se jí splnit si svůj sen a stát se modelkou.

"Vždycky jsem toužila dokázat něco většího v životě, být na billboardech nebo na filmovém plátně," říká sedmadvacetiletá Melanie Gaydos. Trpí syndromem ektodermální dysplazie, což je genetická porucha, která způsobuje různé abnormality v růstu vlasů, zubů, nehtů, chrupavek a kostí. Kvůli své nemoci Melanie nemá skoro žádné vlasy ani zuby, ale i tak se od svých 26 let úspěšně živí modelingem.

Za jejím úspěchem stojí i její přítel, který ji k rozhodnutí zkusit modeling postrčil. "Pomohl mi pochopit, že nikdo jiný na světě nevypadá jako já, že v tom tkví můj potenciál," řekla Melanie v rozhovoru pro Yahoo! Style. Na otázku, zda je kvůli své nemoci zahořklá, Melanie odpověděla: "Ne, nijak mě netrápí – ani nikdy netrápila. A pokud ano, tak to bylo jen kvůli lidem, kteří mi řekli něco, co mě naštvalo."

Sice kvůli nemoci absolvovala už přes 40 operací, ale optimismus, jak je vidět, neztrácí. Má za sebou focení pro přední módní fotografy, nespočet uměleckých fotek, a zahrála si dokonce ve videoklipu německé kapely Rammstein.

V rozhovoru se také svěřila s tím, že lidé si často kvůli jejímu odlišnému vzhledu myslí, že má rakovinu, je smrtelně nemocná nebo mentálně postižená. "Jednoduše si myslí, že když nevypadám jako oni, tak jsem i hloupější. Většinou je to ale naopak," dodává potutelně.

Melanie se stala součástí projektu Co se skrývá uvnitř (The What's Underneath Project). Během několikaminutového videa se každý z oslovených postupně svléká a hovoří o sobě. Cílem je ukázat, že styl není to, co nosíme na sobě, ale to, co se skrývá uvnitř každého z nás. Podívejte se na upřímnou zpověď Melanie:

Melanie Gaydos v projektu The What´s Underneath. • VIDEO: youtube.com

Autor: luh