Úspěšný žadatel či žadatelka musí plynně ovládat klasickou řečtinu, latinu, francouzštinu a dokonce i japonštinu a mandarínskou čínštinu. Samozřejmě i hru alespoň na dva hudební nástroje. Navíc musí dětem dávat lekce plachtění a tenisu. Zdá se vám to přehnané? A to jsme ještě s výčtem požadavků neskončili. Vybraný vychovatel či vychovatelka musí být schopni naučit malého Mosese (5) a roztomilou Apple (7) orientovat se ve filozofii, umět si vychutnat a pochopit umění, drama i obrazy. A naučit je hrát šachy. Všeobecný intelektuální rozhled je přece důležitý.
Místo hraček vysokoškolská skripta
Pro své děti jsme ochotni udělat cokoliv. Chceme aby byly chytré, šikovné a úspěšné. Snažíme se rozvíjet jejich přirozený talent. Od mala je vedeme k samostatnosti. Hollywoodská herečka Gwyneth Paltrow se svým mužem, zpěvákem Chrisem Martinem (34), však touhu po dokonalých potomcích už poněkud přehánějí. Chystají se připravit je o bezstarostné dětství.
Pár si na webu Tutors-International.com podal inzerát, ve kterém shání soukromého učitele. Podle jejich slov by měl ideální kandidát 'mít smysl pro humor, užívat si života a všeho, co nabízí, být mladistvý, sportovní a ležérní.' V žádném případě by však neměl být intelektuálně nadřazený. Otázkou však zůstává, kde někdo takový vezme požadované znalosti.
Britské osnovy jim nevyhovují
V inzerátu manželé také napsali, že se rozhodli pro soukromou výuku, protože britský vzdělávací systém 'postrádá tradiční prvky klasického myšlení a učení'. Přesto však samozřejmě budou své děti do školy posílat i nadále. Vybraný učitel by jim lekce měl dávat po večerech a o víkendu.
Úspěšný kandidát dostane v přepočtu za rok téměř dva miliony korun. Navíc se může těšit na bezplatné užívání bytu v západním Londýně, "firemní" automobil a devět týdnů dovolené ročně. A protože rodina často létá do Evropy a "pendluje" mezi domovy v Londýně a USA, očekává se, že je bude na cestách doprovázet. Veškeré cestovní výdaje budou samozřejmě hrazeny. No řekněte, nezní to báječně?