Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Výměna manželek: Jedna z žen se ocitne v infarktové situaci. Tohle nikdo nečekal!

Video se připravuje ...
VIDEO: tv Nova
31. května 2023 | 06:00

Možná si říkáte, že takovouhle výměnu byste brala taky. Jenže pokud jste ještě nikdy v životě neletěla letadlem, a nejednou se dozvídáte, že vaše nová rodina žije na jihu Španělska, pak je to opravdu skoro infarktová situace. Jak to zvládla Vendula a s čím vším se obě dámy musely ještě potýkat?

První účastníci Výměny manželek žijí ve Španělsku v menším městečku La Linea Gibraltar, které přímo sousedí s britským Gibraltarem. Tříčlenná rodina tam má pronajatý dům v české kolonii. Žanetě je 37 let a pracuje jako servírka. Její partner Polák Vojtek (38) pracuje na Gibraltaru jako zedník. Spolu mají čtyřletého syna Lucase. Žaneta žije ve Španělsku osm let a po roce svého pobytu v práci v hospodě poznala Vojtka. Ten je se svou ženou spokojený, jen mu přijde trošku líná.

Druhá rodina žije v Plzeňském kraji ve vesnici Líšťany v obecním bytě 2+kk. Vendule je 33 let a je na mateřské dovolené. Jejímu muži Slovákovi Vladimírovi je 37 let a pracuje ve fabrice na výrobu plechovek. Spolu mají jedenáctiměsíční dceru Emičku a čtyřletého syna Vladimíra. Manželé jsou spolu šest let a „ano“ si řekli před rokem. Svůj vztah popisují jako idylický. Hádají se jen kvůli dětem. Žaneta má ještě dva syny z předchozího manželství: Václava (12) a Michala (14), kteří ale často přespávají u babiček. Do pořadu se přihlásili spíše ze srandy.

Vendula díky Výměně manželek poprvé v životě bude cestovat letadlem a dostane se poprvé do zahraničí. Poprvé uvidí palmy a moře. Okolí jejího nového domu ji ale nenadchne, a ani nová domácnost. Není tam uklizeno a nic nemá systém. Vendula by se nejraději hned vrátila do Česka. Dobře se necítí ani na přivítací párty, kterou pro ni Vojtek připravil. Vendula se mezi spoustou nových lidí necítí dobře a jen doufá, že ve velké společnosti nebude často. V novém domě hodně uklízí a chtěla by rodině dát nějaký řád, hlavně malému Lucasovi. Myslí si, že by měl chodit dříve spát. Líbí se jí ale, jaký mají Vojtek a jeho syn vztah. Nejhezčí chvíle zažije, když s rodinou vyrazí na výlet na Gibraltar. Také si uvědomí, že se svou rodinou by chtěla více držet pohromadě.

Žaneta je v nové domácnosti překvapená počtem osob žijících v tak malém bytě, ale líbí se jí, jak je tam čisto. Prvně se zalekne malého miminka a celkového počtu dětí, ale brzy z ní nervozita opadne a novou rodinu vezme za svou. Žaneta také pronikne do rodinného problému. Nejstarší Michal se moc nesnese s Vladimírem, ale díky naléhání nové ženy v domácnosti si podají ruce na usmířenou. Žaneta se v nové rodině věnuje hodně malým dětem a dojde jí, že by víc pozornosti měla věnovat i vlastnímu synovi. Rozhodne se, že už nechce trávit tolik času s telefonem nebo před televizí, ale chce být aktivní s Lucasem.