Michal David: Nejsem pod pantoflem! | Pro ženy | Blesk.cz

Michal David: Nejsem pod pantoflem!

4. dubna 2019 | 06:00

Písničky Michala Davida (58) si zpívají dnešní šedesátníci, ale i jejich vnoučata. Zpěvák a hudební skladatel je nejen slavný, ale hlavně i laskavý, pokorný, otevřený a pohodový. Možná i proto ho miluje tolik lidí.

Před lety jste nám v rozhovoru pro Blesk pro ženy řekl, že jste se svou manželkou spřízněné duše. Platí to stále?
Ano. Já v jednu chvíli na něco myslím a ona v tu chvíli myslí na to samé.
A taky se shodneme skoro ve všem včetně výběru dovolené.

Zároveň ale říkáte, že jste pravé opaky. Není těžké se navzájem sladit?
Naopak. Ne nadarmo se říká, že se protiklady přitahují. Každopádně se skvěle doplňujeme. Já jsem větší bohém, manželka je zase víc zásadová a často mě usměrňuje. Tak je to v pořádku, ale neznamená to, že jsem pod pantoflem.

Chápete muže, kteří opouštějí své ženy kvůli mladším partnerkám a začínají vlastně znovu od nuly?
Pokud jim manželství nic nepřináší, tak chápu, že chtějí změnu. Ale někdy je to s tím rozdílem věku až směšné. Když vidíte padesátníka na diskotéce snažícího se tančit jako mladík a zaujmout tím o třicet let mladší partnerku, tak je to k pobavení. Pak přijde domů a sotva se hýbe.

Vy se třicet let s jednou ženou nenudíte?
Já jsem naopak šťastný! Vážím si v životě každé chvíle, kterou můžu strávit po boku svých nejbližších. A děkuji za to, že mám tak skvělou manželku, na kterou se můžu ve všem spolehnout. Spousta mých kamarádů z mládí je rozvedených, někteří i víckrát, prostě jim to nevyšlo. Vztah dvou lidí je často dost složitá záležitost. Ani já netvrdím, že jsme měli vždycky všechno zalité sluncem.

Nějakou dobu jste se ženou vychovával vnuka, protože dcera studovala. Jaký jste otec a jaký dědeček?
Dnes jako děda víc vysvětluji a nekárám tolik, jako když jsem byl táta. Snažím se s vnukem víc komunikovat a funguje to. Séba je moc chytrý kluk a většinou hned pochopí podstatu věci.

Jaká role vás víc baví?
To se nedá porovnávat. Obojí má svá pro a proti.

Máte na Sebastiana čas? Přece jen jste dost vytížený dědeček.
Snažím se mu věnovat, jak to jen jde. Občas ho třeba vyzvednu ve škole, nebo spolu stavíme lego, hrajeme karty… Jen se s ním neučím. To nechávám na dceři a manželce.

Na začátku kariéry vám fanynky pomalovaly srdíčky činžák. Co dělají dnes?
Hlavně už jsou dospělé, takže rády přijdou na koncert a chtějí si popovídat nebo se společně vyfotit, což rád udělám.

Celý rozhovor s Michalem Davidem si můžete přečíst v novém, speciálním narozeninovém čísle časopisu Blesk pro ženy. Seženete ho na novinových stáncích nebo si ho můžete v tištěné i elektronické verzi objednat ZDE >>>

 

obalka
obalka
Autor: iStock


 

Autor: Majka Dvořáková