Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Jitka Ježková: Naše šestiletá dcera nás úplně klidně opouští!

24. září 2015 | 06:00

Česká televize připravuje spoustu novinek pro dětské diváky na Déčku a mezi nimi i vzdělávací pořad, ve kterém se to bude hemžit malými tajnými agenty. Herečka Jitka Ježková jim bude velet. Poodkryla nám maličko pokličku, pod kterou se tento pořad začíná vařit a přiznala, že její šestiletá dcera Eliška je jedním z důvodů, proč nabídku spolupráce vzala. Jitku si můžete pamatovat ze seriálu Doktoři z Počátků, kde už její postava skončila, ale nebojte, připravuje nový seriál!

 

Jste v České televizi zapojena do projektu S dětmi na Déčku, jaké to je pracovat s dětmi?
My jsme ještě úplně nezačali, je to zatím v plenkách. Ale s dětmi jsem již několikrát pracovala předtím. Občas byly profesionálnější než my, takže vůbec nevidím žádný rozdíl. Mají úplně jiný pohled na svět a pro mě je to vždycky obohacující zkušenost. Mám šestiletou dceru, která letos šla poprvé do školy a na webu Déčka visí, pokud jí půjčíme ipad, klidně i od rána do večera. I to je jeden z důvodů, proč jsem do toho projektu šla.

Vy jste byli ohledně toho pořadu hodně tajemní, o co přesně tam jde?

Nevím, co všechno mohu prozradit, ale tak snad něco přece. Já představuji Viktorii, šéfku tajné agentské organizace. Naši agenti jsou přitom děti a já mám také svoje krytí, takže to je na tom opravdu zajímavé.

Splnil se vám sen? Přála jste si někdy hrát ve špiónském filmu?
Ano, tímhle teprve začínám, to je trénink. Nedávno jsem viděla špiónský film od Guye Richieho a říkala jsem si, že v něčem podobném bych opravdu někdy ráda hrála. Samozřejmě, že i  naši přípravku bereme hodně vážně a předkládáme našim dětským talentům k řešení vážné problémy celosvětového charakteru, takže to není žádná legrace!

Tohle je jediný nový projekt, který vás teď čeká, nebo můžete ještě něco prozradit?
Na konci září se připojím k natáčení seriálu Rapl, ve kterém mám moc hezkou roli. Je to volné pokračování Cirkusu Bukowski. V Divadle v Řeznické připravuji českou premiéru hry Midsummer o dvou lidech s Ondřejem Kavanem. Mělo by to být hodně dobré a já se na to moc těším.

V létě o prázdninách jste měla čas si odpočinout?
Kromě toho, že jsem dotáčela horor z loňska, tak jsem měla dost času. Eliška nemá vůbec žádný problém s tím nás opustit, takže si užívala ježdění po táborech a já jsem měla spoustu času si odpočinout.