Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

Sára Saudková: Dárky nám nosí kometa

28. listopadu 2012 | 15:00

Víte, jak vypadá konec roku u známé fotografky Sáry Saudkové? S partnerem Samuelem a čtyřmi dětmi prožívají měsíc jako každý jiný. Neslaví totiž advent ani Vánoce.

Pečete doma vánoční cukroví?

Ptáte se té pravé - já s chutí ignoruji veškeré tradice a je mi bez nich volněji a veseleji na světě. Když chceme a máme chuť, upečeme si perníčky třeba na jaře, kdykoliv.

Cukroví nepečeme, a přesto je ho u nás v prosinci vždycky nelidsky mnoho - od přátel, kteří na tradice dbají, poctivě pečou a už se na to sladké nemůžou ani podívat, jak jim leze krkem.

Děti ale rády pečou štrúdly a bábovky, hodně makovaté, s minimem těsta a obří makovou náloží. Každý, kdo ji kdy ochutnal, už nechtěl jinou.

...
Autor: archiv Sáry Saudkové

Dodržujete s rodinou alespoň nějaké sváteční rituály?

Pokud jde o rituály, slavíme si po svém. K nám přilétá kometa, která přináší slunovrat a taky rozmetává v noci po domě dárky, které pak dětičky musí pracně hledat.

Máme vlastní legendu a užíváme si ji. Nekvaltujeme, negruntujeme, nikam se neženeme, nemusíme nic. Bez vánočního humbuku je nám moc pěkně.

Pro nás to je období, kdy se vrací světlo a kdy se můžeme začít těšit na jaro. Nějak mi nesedí, že by mělo dárky roznášet chudé mimino. Pokud se nepletu, dárky se nosily jemu.

Upečte ty nejlepší medovníčky! Víme, jak na to.
A kdo se stará o domácnost a vaření?

U nás většinou vaří přítel, sice bídně, ale mocně ho chválíme. Já kuchtím málokdy, zato výborně. Nepotrpíme si na žádné složitosti, musí to být rychlé, jednoduché, lehké a lákavé pro oči.

Děti mají rády kuskus s lososem a brokolicí, ovesnou kaši s nastrouhanými jablky a banánem, topinky s česnekem nebo brambory s libovým hovězím.

Odmala je vedu k tomu, že se musí ke sladkostem prokousat zeleninou a ovocem. A když není na nic čas a hlad je velký, objednáme pizzu, u nás ji dělají výbornou.

Ovesné hrudky podle Sáry Saudkové
...
Autor: profimedia.cz

Suroviny (na 35 kousků)

200 g uvařené ovesné kaše
2 hrsti rozinek
2 hrsti nasekaných vlašských ořechů
3 lžíce hnědého nerafinovaného cukru

Postup

Ovesnou kaši smícháme s rozinkami a ořechy a ze směsi tvoříme lžičkou hrudky na plech vyložený pečicím papírem. Cukroví sušíme v troubě při teplotě 150 °C asi 20 minut.

Autor: ot