Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Marek Eben: S Terezou Kostkovou se rvu o kanape!

25. října 2012 | 08:34

Nesnáší tanec, ale taneční soutěž moderuje skvostně. S kolegyní Terezou Kostkovou se prý o pauzách dokonce střídají na jednom kanapi.

Tančíte?
Kdepak, mně úplně stačí ta dlouhá řada ponížení při golfu.

Přesto s tancem máte svou zkušenost. Tančí podle vás temperamentněji tmavovlásky, nebo blondýnky?
Pokud je kvalitně pošlapete, tančí temperamentně všechny.

Tak jinak. Začíná vám maraton moderování StarDance, jak vypadá vaše sobota?
Ráno zkouška, pak generálka, pak si jde Tereza zdřímnout a já se jdu někam najíst a učit se na večer, okolo šesté přijedu zpátky, Tereza se jde líčit a česat a já si jdu zdřímnout. Máme totiž v šatně jedno kanape, což je velice zásadní kus nábytku a je o něj velká rvačka. A kolem sedmé už se točí upoutávky a pak celá ta hrůza začne.

Zvládáte to s nadhledem, nebo čekáte únavu?
Únava přichází zhruba v půlce, ale jak už máte za sebou pátý díl, začne se to valit z kopce a najednou – ani nevíte jak – přijde finále.Jste zkušený moderátor, z koho jste zatím nevypáčil ani slovo?
Řekl bych, že jedním z největších introvertů byla Aneta Langerová. A to je právě na ní půvabné, umělec by měl mít určité tajemství, což ona rozhodně má.

A koho jste musel brzdit?
Pokud jde o extroverty, brzdit je není třeba, protože když dotančí, většinou nemohou popadnout dech, takže i ti notoričtí baviči především sípou.

Normální smrtelník před začínající plesovou sezonou poněkud znejistí, jestli se po roce vejde do šatů. Jak to vypadá u vás? Máte stejné míry jako před šesti lety?
Chválím vaši dramaturgii rozhovoru, takové ohavné otázky je dobré klást ke konci, když už máte své jisté…

Autor: MAJ
Video se připravuje ...