Návrat tradice. Dukát do kolébky dostává čím dál více miminek

25. července 2017 | 12:00

Babičky, dědečkové, tetičky, ale i kamarádky novopečených maminek nechtějí, aby zanikla jedna z nejkrásnějších tradic spojených s vítáním miminka na svět. Dukát z ryzího zlata nebo tolar z ryzího stříbra připomíná hodnoty starých dobrých časů. Ten, kdo miminku daroval tento dárek, mutímto přál do života blahobyt a štěstí.

„Tato tradice byla známá už v dobách renesance. Už Rožmberkové dávali svým dětem do kolébky ozdobný zlatý knoflík, který postupně nahradily zlaté a stříbrné mince,“ říká Lukáš Jokl, marketingový manažer z České mincovny.

Nenechejte zaniknout tradici

Česká mincovna, jež razí všechny české mince, které nosíme v peněženkách, se rozhodla, že tuto tradici nenechá zaniknout.

„Proto vznikly různé varianty – od cenově dostupných pro každého až po ty dražší, Musíme uznat, že jsme byli velkým zájmem z řad veřejnosti opravdu mile překvapeni,“ dodává Jokl.

Roztomilá retrospektiva – čím platili tvoji rodiče

I kvůli cenové přívětivosti je mezi kamarádkami novopečených maminek oblíbená sada oběžných mincí Narození dítěte.

V tomto elegantním dárkovém balení se ukrývají všechny aktuální české mince – 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč. Jde o krásnou upomínku a zároveň retrospektivou toho, čím platili rodiče miminka v době jeho narození. Dítku můžete k tomuto roztomilému dárku napsat i osobní věnování.

Sada oběžných mincí je cenově dostupným dárkem pro každého.
Sada oběžných mincí je cenově dostupným dárkem pro každého.
Autor: Česká mincovna

Stříbrný tolar k narození dítěte

Tetičky a strýčkové často volí jako dárek pro miminko stříbrný tolar k narození miminka. Často na něj nechávají vyrýt i osobní věnování. Součástí dárkového balení je i prostor k uvedení všech důležitých údajů o děťátku – jména, data narození, porodní míry, váhy apod. 

Na stříbrný tolar je možné vyrýt osobní věnování. Má pak velkou osobní hodnotu.
Na stříbrný tolar je možné vyrýt osobní věnování. Má pak velkou osobní hodnotu.
Autor: Česká mincovna

Zlatý dukát k narození dítěte

Zlatý dukát k narození dítěte častou kupují babičky a dědečkové – nebo se na něj skládá více členů rodiny a věnují ho jako společný dárek. Je to pro ně vzpomínka i úcta k tradici. I zlatý dukát je uložen ve speciálním dárkovém balení a lze na něj vyrýt osobní věnování.

Na zlatý dukát často nechávají babičky a dědečkové vyrýt osobní věnování.
Na zlatý dukát často nechávají babičky a dědečkové vyrýt osobní věnování.
Autor: Česká mincovna

Moje první cihlička zlata

Oblíbeným dalším dárkem je i zlatý dukát ke křtu. Pokud jsou kamarádi nebo členové rodiny spíše prakticky a investičně smýšlející často volí pro miminko dárek Moje první cihlička.

Dárky pro miminka najdete na promiminko.ceskamincovna.cz

Autor: komerční sdělení
1080p 720p 360p
DesktopMobile