Trochu jako Movember, ale pro ženy – hnutí Get Hairy February odstartovala Alex Andrews, ředitelka nadace The Full Stop Foundation, která pomáhá obětem domácího násilí a sexuálního zneužívání. Andrews se vzdala žiletek už před osmnácti měsíci, a proto se rozhodla tuto kampaň založit.
"Ženské ochlupení rozpoutává kontroverzi. Muži si nechávají narůst knír, mají chlupy na nohou, na rukou, ale nikdy to nevede k tomu, aby byly zpochybňovány jejich hygiena, inteligence, atraktivita nebo jejich profesionalita, jako je to v případě žen," říká Andrews.
Naráží tak na vlnu pobouření, kterou rozpoutala herečka Lola Kirke, která se předvedla na červeném koberci při události udělování Zlatých glóbů letos v lednu se zarostlým podpažím. Na sociální síti se dočkala spousty negativních komentářů, a dokonce i výhrůžky smrtí, a to jen kvůli tomu, že vyšla do společnosti s neoholeným podpažím.
Cílem kampaně je tedy podpořit ženy v tom, aby přijaly své tělo takové, jaké je, a nepodléhaly módnímu diktátu, který započal už v roce 1915. Šílenství okolo ochlupení rozpoutala podle Andrews reklamní kampaň jedné velké firmy, která prosazovala, že chlupy na nohou a v podpaží žen jsou ošklivé a zahanbující.
Dalším neméně důležitým cílem je během celého února dovršit sbírku pro charitativní účely zmiňované nadace. V minulosti se modernímu pojetí krásy v podobě hladké pokožky postavilo několik známých osobností, například Madonna nebo Miley Cyrus.